Obróbka stali nierdzewki – interesujące materiały.

Wymagania naszych odbiorców szybko rosną, oczekują coraz fajniejszych produktów. Jakość wyrobów takich jak: podpory i kolumny z nierdzewki powinna być coraz lepsza.

Popatrzmy na produkty jednemu z największych koncernów, ma ona bardzo innowacyjne wyroby, które mogą zainteresować niejednego Osobę prowadzącą warsztat. Służą one do obrabiania tak zwanej nierdzewki. Bardzo często w stalach nierdzewnych opracowywane są elementy połączenia lub jest jest wygładzana powierzchnia przed polerowaniem na wysoki połysk. Do tego celu służą włókniny 3M EXL, EXL, które są w postaci takich materiałów jak: 3M XL-RD, włóknina sprsowana 3M.

Dzięki tym produktom będziemy wstanie uzyskać możliwość wygładzenia np. połączeń na spawach, zarysowania po innej obróbce. Włókniny sprasowane są bardzo wydajne, np. włóknina XL-RD, jest włóknina przymocowana na podstawę z włókien szklanych, z wyglądu przypomina lamelkę. Z tym, że lamelka ma materiał ścierny w postaci lamelek, a koło XL-RD {ma zamiast materiału nasypowego| ma w miejsce materiału nasypowego otóż włókninę 3M EXL.

Odrębnym podejściem są naturalnie włókniny 3M XL-UW, są to nieskomplikowane koła wykrojone z płata włókniny 3M EXL posiadające otwór 22mm, zakłada się je na szlifierkę stacjonarną, doskonale zdają egzamin kiedy zaistnieje potrzeba pracy z ręki, wówczas mamy produkt w ręku i go obrabiamy. Takim oryginalnym zastosowaniem jest obróbka biżuterii srebrnej.

Włóknina 3M EXL jest dostępna też w odmianie dysków roloc, ma ona nazwę 3M XL-DR, należy uważać aby nie poplątać z włókniną XL-RD, jak widać, różni się tylko tym, przetasowane są literki. O ile tamte koła oferowane są w stałych wymiarach i tak włóknina XL-RD jest w wymiarze 125, zaś włóknina XL-UW jest w wymiarze 125 do 300mm, to włókniny na roloc są już w rozmiarze 75mm.

Te trzy rodzaje wyrobów nie są bezpośrednio wykonywane przez firmę 3M, produkuję je tzw konwertor, czyli spółka, która na podstawie produktu nabywanego w firmie 3M Polan tworzy swój produkt.

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.