Bóle kręgosłupa

Jest to pozostały spośród cyklu artykuł religijny ćwiczeniom na ból kręgosłupa. W poprzednim opisałem nieco teorii o samych ćwiczeniach. W Tym miejscu zajmiemy się praktyką, inaczej powiem ci kilka podstawowych ćwiczeń przy pomocy którym unikniesz problemow z kręgosłupem ewentualnie uśmierzysz ból, oraz zniwelujesz częstotliwość jego występowania.

Do ćwiczeń przysporzyć może nam się futbolówka rehabilitacyjna, i słomianka w celu wygodniejszego leżenia na podłodze. Uprawianie ćwiczeń nie zajmie ci targ co niemiara czasu gdyż nie masz możliwość przesadnie z nimi kłamać z tego powodu poświęcając teraz te 5-10 minut na dzień przyłóż się do nich spośród możliwie gdy największą koncentracją na tym cóż robisz.

Pierwsze praktyka liczyć na jest na “przyklejeniu” pleców do podłoża, a nogi ułożymy w pod względem 90 stopni na piłce, ręce splatamy na końcu głowy i wydychając powietrze unosimy głowę spinając mięśnie brzucha.

Drugie ćwiczenie na kręgosłu realizujemy w tej samej pozycji z takim, iż ręce układamy mimo ciała. Prawą rękę kładziemy na lewym udzie i dociskamy tym samym unosząc głowę oraz barki. Trzymamy właśnie ok 2-3 sekundy, kładziemy się ponownie oraz zmieniamy rękę.

Trzecie ćwiczenie w tej samej pozycji wyjściowej z tym, iż w tej chwili nieznacznie odchylamy nogi na miłce w prawo oraz w lewo. Potem prostujemy nogi na piłce oraz unosimy jedynie miednicę utrzymując cielsko w jednej linii.

Ćwiczeń oczywiście będzie znacznie więcej, te zaprezentowane tutaj, są jedynie przykładowe. Pamiętaj tylko o takiego typu, że powinieneś być wyjątkowo ostrożny, nie możesz się przesilać ani popychać. W przeciwnym wypadku masz możliwość sam siebie przyczynić się nawet do kalectwa.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.