Ekspozycja w gablotach

Wielu handlowcom nadal obce są zasady administrowania asortymentem w sposób pozwalający na zwiększenie obrotów sklepu. Z jednej strony wykorzystują to producenci produktów, którzy zazwyczaj sugerują, jak ułożyć towar na półce. Z reguły jednak jest to korzystne jedynie dla producenta, którzy anektują dla swojego towaru maksimum przestrzeni. Nieprosto się temu dziwić, skoro 70 % naszych wyborów zakupowych zapada w miejscu sprzedaży.

Z drugiej strony, odpowiednie ustawienie produktów na półce to nie wszystko. Nawet najdoskonalsze ułożenie ,blado” wypadnie w miejscu gdzie źle dobraliśmy gabloty sklepowe. Odpowiednie wyposażenie sklepowe powinno być nie mniej ważne jak ładnie posortowane produkty. Szklane gabloty plus dobre oświetlenie pozwolą wydobyć z każdego przedmiotu wszystkie walory i zalety, które zachęcą kontrahenta do zakupu. Towar w ten metodę wyeksponowany nabiera znamion ekskluzywności , a oprócz tego wzbudza w kliencie chęć jego posiadania.

Kolejną, a zarazem nie mniej bardzo ważną dobrą cechą jaką oferują szklane gabloty jest bezpieczeństwo. Sklepikarze ze spokojem mogą eksponować swoje najdroższe towary nie obawiając się o ich uszkodzenie czy też kradzież. Elegancki pierścionek, kolia czy zegarek bezpiecznie błyszczą zza zamkniętej szyby kusząc swym wyglądem.

Dzięki takim paru prostym zabiegom spowodujemy, że nasza propozycja zyska na atrakcyjności, podniesie spersonalizowane walory zakupowe , a ponadto zagwarantuje większe zainteresowanie. I to aktualnie znakomita ekspozycja odpowiada za to jak postrzegamy sklep i czy do niego wracamy.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.