Stempel Colop to rozwiązanie dla firm

Stempelto niewielki tekst odbijany na różnych oficjalnych dokumentach. Zawiera podstawowe informacje o firmie czy osobie. Datowniki wykonuje się technologią laserową.

Pozwala to precyzyjnie nanieść na gumkę stemplarską takich elementów jak: znaki szczególne, herby, logo, mikroteksty.

Dobrym pomysłem, jest dodanie numeru telefonu(-ów), adresu e-mail, adresu strony www. Jednym słowem, danych urozmaicających możliwości kontaktu z naszą firmą. Wszechobecna, w naszej działalności, stempel ułatwi naszemu kontrahentowi odszukanie właściwego kontaktu z nami – a jest to walor nie do przecenienia.

Stempelkiem posługujemy się wszędzie, poczynając od faktur poprzez korespondencję, a kończąc na dyspozycjach bankowych – jednym słowem, pojawia się ona przy okazji wszystkich istotnych działań jakie wykonujemy w relacjach ♦Nasza Firma♦ ⇔ Otoczenie. W przypadku, gdy bardzo nam zależy na zastosowaniu mniej typowej, lub wręcz zupełnie niespotykanej kolejności wierszy naszego stempelka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mógł zostać zrealizowany. Należy jedynie pamiętać, aby zawierał wymagane informacje. Zdarza się, że stempelki o niespotykanym układzie, mają również unikalny projekt.

Skoro już ustaliliśmy, że kolejność podanych danych nie ma znaczenia z formalnego punktu widzenia, a jedynie znaczenie estetyczne, omówimy formalne wymogi dla stempla firmowego. 1. Spółka Prawa Handlowego a) nazwa spółki
b) siedziba i adres
c) oznaczenie sądu rejestrowego, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki oraz numer pod którym spółka jest wpisana do rejestru
d) w przypadku spółek z ograniczoną odpowiedzialnością dodatkowo wysokość kapitału zakładowego
e) w przypadku spółek akcyjnych wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego
f) NIP – Numer Identyfikacji Podatkowej 2. Osoba fizyczna wykonująca działalność gospodarczą a) nazwa firmy (zgodnie z zaświadczeniem o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej)
b) imię i nazwisko przedsiębiorcy
c) dane adresowe siedziby firmy (zgodnie z zaświadczeniem o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej)
d) NIP – Numer Identyfikacji Podatkowej

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.