Warszawski rynek mieszkaniowy

Warszawski rynek lokali mieszkaniowych różni się nieco od tego w pozostałych miastach. Warszawa skupia najwięcej osób zamożnych, które chcą kupić ekskluzywne lokale czy ekskluzywne lokale. Mieszkanie z pięcioma pokojami, a nawet więcej planuje kupić ponad sześć razy więcej osób niż w Krakowie, czy dziesięć razy więcej niż we Wrocławiu.

Oferta warszawskich deweloperów zawiera także więcej mieszkań o większych metrażach niż w pozostałych miastach. lokale pięć pokojowe i większe stanowią trzy% rynku domu, a w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu tyko procent.

Za  lokale o jakich mowa w Warszawie należy zapłacić średnio prawie 800 tys. zł. Z kolei we Wrocławiu, Krakowie i Trójmieście – około 500 tys. zł.

Najdroższe mieszkania deweloperskie w Warszawie oferowane znajduje się w Śródmieściu.  Średnia  cena to 18 tys. zł za metr kwadratowy. Przeciętna stawka dla całego miasta w pierwszym kwartale tego roku to osiem,trzy tys. zł za metr kwadratowy. Najwyższa cena za 1 metr kwadratowy powierzchni nowego mieszkania w marcu 2012 wynosiła w Warszawie 45 tys. zł.

O wyższych stawkach decyduje wyższy norma budynków i atrakcyjna lokalizacja. Kupujący mieszkania premium chcą dodatkowych udogodnień. Dlatego deweloperzy przygotowując ekskluzywne projekty dbają o to by ich koncepcja urbanistyczna była atrakcyjna i oryginalna, uwzględniając też architekturę krajobrazu.

Tags: , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.