Fotografia w plenerze czy to jest artyzm czy po prostu pstrykanie zdjęć

Fotografia jest jak artyzm i nauka taka jak fotografia ślubna wrocław. Fotografowanie umożliwia nam wyrazić nasze uczucia i emocje, lecz do tego musimy użyć naukową część gruntu. W przeciwieństwie do malarza, który jest w pełnym kontakcie z jego tematem a także jego płótnem, fotograf jest oddzielony od jego tematu przez aparat fotograficzny a także od jego “płótna” poprzez pecety oraz drukarki dzisiaj a kiedyś przez sprzęt ciemni.

Naukowe elementy fotografowania mogą być zarówno przytłaczające i fascynujące, tak mocno, że dla bardzo wielu fotografików jest to bardziej istotne niż wykonywanie dobrych obrazów. Natomiast, by osiągnąć kunszt mistrzowski w technicznej stronie fotografii jest rozwiązanie jedynie jednego z tych dwóch aspektów zdjęć. Skutkiem są w większości sytuacji technicznie perfekcyjne zdjęcia, które nie posiadają ducha a także cech fotografia ślubna łódź.

Poprzez ten fakt, ja podzielam opinię iż ??nie istnieje nic bardziej nudnego, niż technicznie perfekcyjne renderowanie rozmytej koncepcji wizualnej. Innymi słowy, sztuka jest tworzona, gdy technologia jest wykorzystywana do ekspresji wizji oraz emocji czasami technologia jest wykorzystywana dla jej własnego dobra.

Niezliczone artykuły pisane są dzień w dzień o wielu aspektach naukowych obrazków. Od recenzji aparatów, do technik konwersji obrazu, przez wskazówki, jak być bardziej efektywnym fotografikiem, opowieści o tym, co się sprawdza, a co nie, nie brak opisów na ten zagadnienie. Nic w tym złego. De facto, ten artykuł też się do tego przyczynia.

Natomiast nauka o artystycznym elemencie fotografii jest dokładnie tak samo istotne. Niestety, jest na ten zagadnienie znacznie mniejsza ilość informacji w sieci. Znacznie mniej artykułów zostało opublikowanych, nieporównywalnie mniej dyskusji odbywa się w internetowej rzeczywistości, znacznie mniej pomocy i porad jest dostępnych.

To tak, jakby fotograf, w przeważającej części, odkrył, ile może dowiedzieć się o technice, przytłoczony i zafascynowany sprzętem a także techniką, tam się zatrzymał i nagle spojrzał dalej. Może to być również przyczyną tego iż niektórym fotografom jest niewygodne pisanie o fotografowaniu jako o sztuce, albo brakuje im po prostu praktyki i wiedzy na ten temat

Zadaniem tego artykułu jest zaradzenie tej sytuacji na dwa sposoby: po pierwsze, przez zapewnienie państwu źródła pomocy i treści o artystycznym aspekcie fotografowania. Po drugie, przez wykorzystywanie mojego doświadczenia gromadzonego przez kilka lat przebywania z lustrzanką.

Od razu podszedłem do robienia zdjęć jako do formy sztuki, usiłuję wyrazić to co widzę i czuję. Mój trening, w połączeniu z praktyką a także znajomością ogromu artystycznych mediów, gwarantuje mi unikatowe spojrzenie na wykonywanie fotografii. Przykładowo fotografia ślubna rzeszów , w wielu przypadkach porównuję obrazki z innymi formami sztuki , staram się również spojrzeć na sztukę zarówno z punktu widzenia historycznej i współczesnej.

Reasumując, nie jestem wyłącznie obserwatorem. Jestem aktywnym fotografem, pisarzem, a także uczniem obu aspektów fotografii. Jestem również kolekcjonerem sztuki, zafascynowanym jej orędownikiem.

Gdy zdecydowałem się zacząć tę serię ostatnią rzeczą jaką chciałem zrobić to zrobić to nieskuteczne, albo zbyt pobieżnie. Chciałem uniknąć tego, co określane jest jako najbardziej oczywiste pułapki takiej serii, a mianowicie, aby porozmawiać z fotografią, jak gdyby była sztuką, nie próbując wyjaśnić, dlaczego tak jest, a później przystąpić do użycia myśli sztuki fotografowania, jak gdyby nie było bezpośredniego związku między fotografią a innymi sztukami.

Początkowo nie zdawałem sobie sprawy, jak to może być wykonane.
W odniesieniu do mojej poprzedniej serii o fotografowaniu i estetyce, to nowa seria jest napisana w sposób luźniejszy, bardziej bezpośredni. Fotografowanie i estetyka to gruntownie zorganizowane publikacje napisane w ciągu miesięcy.

Rozmyślanie o Fotografowaniu i Sztuce składają się z tekstów, formatu, który pozwala mi bardziej swobodnie podejść do informacji każdego elementu. Jak zobaczymy w serii, uczucie swobody tworzenia jest jednym z warunków niezbędnych do uprawiania fotografii jako sztuki. I za to doskonale naturalne metaforycznie kreację struktury każdego eseju wokół jednej z ogólnych przestrzeni dla tej serii.

Chcesz budować na indywidualnych dotychczasowych kwalifikacjiach studiując artystyczny aspekt fotografowania? Jeżeli już twoja odpowiedź brzmi tak, to zapraszam do przyłączenia się do mnie w tym, co ma możliwość być tylko pouczającym, choćby czasem trudnym doświadczeniem.

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.