Herbaty czerwone

Herbata czerwona czyli pu erh jak jak spora większość herbat wywodzi się z chin i uprawiana  jest od niemal dwóch tysięcy lat. W chinach klasyfikowana jako herbata z rodziny czarnych  jednakże w Polsce i Europie pu erh zaliczana jest do rodziny herbat czarnych różnica ta wynika z faktu że chińczycy dzielą herbaty ze względu na kolor suszu a nie jak Europejczycy ze względu na kolor, pu erh oprócz licznymi właściwościami leczniczymi i zdrowotnymi  ma też kilka właściwości szkodliwych o których pamiętajmy.

Jedną z niewielu herbat jakie nie pochodzą z chin i nie należącą do rodziny Camellia jest yerba mate, pochodzi ona z ameryki południowej, herbata ta jest produkowana z liści ostrowca paragwajskiego który jak głosi legenda miał być podarkiem od bogów tak ażeby inni ludzie mogli przyrządzać z niego napój przyjaźni czyli w chwili obecnej yerba mate, do europy herbata ta dotarła za sprawą jezuitów.

Jedną z najpopularniejszych na świecie odmian herbaty są zielone herbaty są one najstarszym  uprawianym gatunkiem, dzisiaj triumfuje jako herbata o działaniu leczniczym, istnieje wiele opinii mówiących o leczniczym działaniu zielonej herbaty głównie dotyczących odchudzania , a oprócz tego leczenia chorób związanych z rakiem i układem pokarmowym , a dodatkowo odchudzania co wydaje się być zasadniczym źródłem popularności zielonej herbaty.

Jednymi z najstarszych rodzajów herbat są herbaty czerwone, pochodzą z chin i pierwotnie zostały napojem tylko dla cesarza, zwykli obywatele za jej picie byli karani. Herbaty czerwone mają masowe właściwości lecznicze między innymi wspomagają prace jelit i oczyszczają organizm, co ciekawe w przeciwieństwie do innych herbat herbaty czerwone mogą leżakować wręcz do 50 lat

Tags: , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.