Hosting- jakie parametry brać pod uwagę

W razie gdy poszukujesz hostingu pod spory portal proponuję serwer VPS lub dedykowany wtedy masz zapewnienie (choć nie zawsze) że stoisz na swoim także możesz używać tyle zasobów serwera ile masz gwarantowane.

Dodam że zanim wpakujesz się w hosting sprawdź czy dana firma to nie jest tzw. krzak. Czy posiadają NIP i REGON dodany na swojej stronie internetowej również czy posiadają szczegółowy i jasny regulamin a również warto zapoznać się z opiniami na ich temat np. na blogach tematycznych lub przeszukując w google.

Kolejną istotną rzeczą jest fakt w jakich godzinach działa BOK. Najlepiej żeby była 24/7 ale to oczywiste też że duża część firm które oferują całodobową pomoc obsługi klienta w życiu to zwykły chwyt marketingowy. A co z zużyciem procesora? Część firm chowa w regulaminach limity zużycia CPU dla konkretnych kont hostingowych dlatego przeciętny Kowalski o nich nie wie ale w każdej firmie coś takiego jest bo maszyna nie guma. Dla nie dużych witryn limit pięc procent powinen na spokojnie wystarczyć.

Na małą stronę 10GB transferu /mc natomiast w przypadku kilku blogów czy portali proponuję zaopatrzyć się w pakiet hostingowy 50 GB transferu miesięcznie. Zawsze przyda się zapas a takie hostingi nie kosztują dużo w szczególności w świeżych firmach czy też tych które idą z duchem czasu a nie stoją ciągle w tym samym miejscu.

Parametr ten zależny jest od potrzeb. W przypadku nie dużych for, blogów czy portali wystarczy 1-5GB powierzchni. Jeżeli potrzebujesz hostingu dla strony firmowej wtedy wystarczy Ci każdy najmniejszy pakiet nawet te ze 100-250MB pojemności. Co z transferem? To dość istotna kwestia a zarazem indywidualna.

Jakie parametry powinno się brać pod lupę przy wyborze serwera www? Po pierwsze należy skupić się na tym gdzie dana firma ma ulokowane serwery. Według mnie ich lokalizacja powinna być w Polsce. Ewentualnie we Francji, Niemczech. Należy unikać serwisów które mają tylko w ofercie hosting z lokalizacją USA- wysokie pingi, uptime czasem też nie zadowala.

A tak! To wyjątkowo ważna kwestia- jest to miara stabilności i niezawodności usług oferowanych przez daną firmę. Ile powinien wynosić uptime? 98% – 100% Nie polecam firm gwarantujących wartość uptime mniejszy niż 97% z powodu przerw w działających uslugach itp. Lokację mamy omówioną, skupmy się na powierzchni.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.