Najlepszy CMS na stronę www

WordPress jest to zdecydowanie najbardziej znany CMS tak naprawdę to system blogowy. Do działania potrzebuje PHP także bazę MySQL. Jego głównym atutem jest to że już po instalacji możemy dodawać wpisy, strony na podstawowym szablonie. WordPress posiada tzw. kokpit w którym znajduje się masa narzędzi. W ciągu chwili możemy wyszukać nowy szablon i zainstalować go przez kokpit nie ingerując w kod skryptu czy też nie kopiując nic przez FTP. Jest to wspaniałe rozwiązanie. Taksamo jest w przypadku wtyczek, minuta i mamy już wgrane pracujące wtyczki usprawniające naszego bloga.

Php-fusion jest to ciągle rozwijany CMS który oparty jest na PHP i MySQL. Jego wielką zaletą jest łatwa instalacja oraz to że ten CMS posiada polski support php-fusion. Zawiera kompletny zestaw opcji do stworzenia i zarządzania swoją stroną www. Dzięki gotowym wtyczkom możesz tworzyć nowe rozwiązania za pomocą kilku kliknięć bez potrzeby posiadania specjalnych umiejętności.

Co w przypadku forum? Tutaj należy wyznaczyć trzech królów czyli phpbb3, mybb i SMF. Zdecydowanie najłatwiej konfigurowalnym jest phpbb3. Jest lepiej zoptymalizowany i zabezpieczony niż jego poprzednicy phpbb2 czy też zmodyfikowany phpbb2 by przemo. Wszystkie z tych for posiadają wiele dodaktów ułatwiających pracę np. All in SEO. Co jest całkowitą podstawą przy optymalizacji swojego forum.

Joomla to CMS napisany w PHP. Do poprawnego działania wymaga posiadania bazy danych MySQL. Tak na prawdę Joomla jest pochodną systemu Mambo. Ten system zarządzania treścią posiada bardzo dużo dodatków które można w każdej chwili zainstalować. Co daje bardzo dużo możliwości. Od wtyczek paneli po specjalne fora zintegrowane z joomlą. Dodatkowo istnieje tysiące darmowych szablonów do joomli i jeszcze więcej płatnych. Dzięki czemu na tym systemie można postawić stronę firmową jak i również ogromny portal to już zależy od celu jaki postanowi sobie dany user.

PikoCMS jest wyjątkowo ceniony przez seowców. Dlaczego? Ponieważ wyjątkowo łatwo go skonfigurować, świetnie nadaje się na małe portale oraz przede wszystkim nie wymaga bazy danych MySQL. Może współpracować z każdym szablonem html, wystarczy dodać odpowiednie tagi w treści kodu templatki i CMS jest gotowy do użytku. Oczywiście są też szablony w sieci już skonfigurowane specjalnie dla PikoCMS.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.