Skuteczna dieta dla każdego

Sprawność fizyczna, wspaniałe samopoczucie  i przede wszystkim zdrowie zależą od tego w jaki sposób się odżywiamy. Odpowiednio dopasowana dieta odchudzająca umożliwia nie tylko utrzymać prawidłową wagę ciała, ale zapobiega też różnym chorobom oraz spowalnia procesy starzenia, dodaje nam energii i witalności. Ważne jest aby pośród popularnych diet wyselekcjonować taką, która będzie dla nas najodpowiedniejsza zarówno pod kątem składników jakie preferujemy, jak i porcji oraz sposobu ich jedzenia. Ważne jest aby przechodząc na dietę odchudzić się bez uszczerbku na zdrowiu i dostarczyć dla organizmu wszystkie niezbędne składniki, ale w mniejszej ilości.

Kuracje odchudzające powinny być dobierane indywidualnie, dlatego że każdy z nas ma odmienną aktywność fizyczną, różną wagę ciała, wzrost i wiek. Te wszystkie kryteria powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu diety odchudzającej. Diety muszą być także dostosowane do płci, ponieważ inna będzie dieta odchudzająca dla kobiet, a inna dieta dla mężczyzn. Do tego trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, jak określona osoba żyje, by jak najlepiej rozłożyć posiłki dla niej. Przy wyborze diety odchudzającej istotne też jest co dana osoba lubi jeść, a czego nie.

Pamiętajmy, że pragnąc zrzucić kilka kilogramów za pomocą diety odchudzającej trzeba uzbroić się w wytrzymałość a nie oczekiwać ekspresowych efektów po kilku dniach diety odchudzającej. Okres trwania diety odchudzającej uzależniony jest od tego ile zbędnych kilogramów pragniemy zgubić. Na początku diety odchudzającej masa ciała nie spada tak gwałtownie jak to sobie wymarzymy, dlatego ze nasz organizm obniża podstawową przemianę materii i zaczyna racjonalniej gospodarować obniżoną kalorycznością potraw. Ponadto w początkowym etapie diety odchudzającej wpierw tracona jest woda z organizmu, a nam zależy na zgubieniu określonej wielkości tkanki tłuszczowej. Bardzo istotną rzeczą jest że nie wystarczy przebywać na diecie odchudzającej, aż do osiągnięcia założonej masy ciała, trzeba na stałe odmienić swoje nieprawidłowe przyzwyczajenia żywieniowe.

Jeśli już sama wiele razy podejmowałaś się różnych diet odchudzających, a efekt jo-jo dawał o sobie znać za każdym razem to najlepszym krokiem będzie pójście do dietetyka, który opracuje indywidualny jadłospis dostosowany do Twojego stylu życia i upodobań, a także prześledzi aktualny sposób odżywiania. Po takiej ocenie dostaniesz wskazówki, które umożliwią na wykluczenie nieprawidłowych zachowań, które mają wpływ do gromadzenia zbędnych kilogramów.

Odmieniony styl życia, w którym będzie czas na aktywność fizyczną i przygotowanie racjonalnych posiłków, to gwarancja, że nie wejdziemy w zasadzkę permanentnego i nieskutecznego odchudzania.

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem zalecanym przez dietetyków jest tak zwana dieta białkowa oraz dieta 1000 kalorii, która dostarcza niezbędne składniki odżywcze, choć w zmniejszonych ilościach. Najpierw nie musi to być dokładnie 1000 kcal, bo jeśli do tej pory nasz typowy jadłospis dostarczał o wiele więcej niż nasze wymagania, to zmienienie na tak skrupulatną dietę odchudzajaca, będzie zbyt gwałtownym rozwiązaniem. Kaloryczność trzeba obniżać stopniowo.

Nie zapomnijmy, że tylko odpowiednio dostosowana dieta odchudzająca przez dietetyka, ćwiczenia plus trochę cierpliwości z naszej strony da nam zapragnione efekty.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.