Skuteczna dieta dla każdego

Sprawność fizyczna, wspaniałe samopoczucie  i przede wszystkim zdrowie zależą od tego w jaki sposób się odżywiamy. Prawidłowo dopasowana dieta odchudzająca pozwala nie tylko zachować prawidłową wagę ciała, ale zapobiega też wielu chorobom oraz opóźnia procesy starzenia, dodaje nam energii i witalności. Ważne jest aby pośród znanych diet wybrać taką, która będzie dla nas najodpowiedniejsza zarówno pod względem składników jakie lubimy, jak i ilości oraz nawyków ich jedzenia. Ważne jest aby przechodząc na dietę schudnąć bez straty na zdrowiu i dostarczyć dla organizmu wszystkie potrzebne składniki, ale w zmniejszonej ilości.

Diety odchudzające powinny być dobierane indywidualnie, dlatego że każdy z nas ma inną aktywność fizyczną, różną masę ciała, wzrost i wiek. Te wszystkie kryteria powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu diety odchudzającej. Diety muszą być także dostosowane do płci, ponieważ inna będzie dieta odchudzająca dla kobiet, a odmienna dieta dla mężczyzn. Do tego należy jeszcze zwrócić uwagę na to, jak dana osoba żyje, by jak najlepiej rozłożyć posiłki dla niej. Przy wyborze diety odchudzającej ważne też jest co dana osoba preferuje jeść, a czego nie.

Nie zapomnijmy, że pragnąc zrzucić parę kilogramów za pomocą diety odchudzającej warto uzbroić się w cierpliwość a nie wypatrywać ekspresowych efektów po paru dniach diety odchudzającej. Czas trwania diety odchudzającej relatywny jest od tego ile zbędnych kilogramów pragniemy zgubić. Na wstępie diety odchudzającej waga ciała nie obniża się tak szybko jak to sobie wyobrażamy, dlatego ze nasz organizm obniża podstawową przemianę materii i rozpoczyna odpowiednio gospodarować zmniejszoną kalorycznością posiłków. Ponadto w pierwszym etapie diety odchudzającej najpierw gubiona jest woda z organizmu, a nam zależy na pozbyciu się określonej wielkości tkanki tłuszczowej. Bardzo istotną rzeczą jest że nie wystarczy być na diecie odchudzającej, aż do osiągnięcia założonej masy ciała, powinno się na zawsze zmienić swoje nieodpowiednie zwyczaje żywieniowe.

Jeżeli już sama wiele razy podejmowałaś się różnych diet odchudzających, a efekt jojo dawał o sobie znać za każdym razem to najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do dietetyka, który opracuje indywidualny jadłospis przystosowany do Twojego trybu życia i preferencji, a także prześledzi dotychczasowy sposób odżywiania. Po takiej analizie dostaniesz wskazówki, które pozwolą na wyeliminowanie błędnych zachowań, które mają wpływ do gromadzenia niepotrzebnych kilogramów.

Odmieniony styl życia, w którym jest czas na aktywność fizyczną i przygotowanie stosownych posiłków, to gwarancja, że nie wejdziemy w zasadzkę permanentnego i nieskutecznego odchudzania.

Najlepszym i najstosowniejszym sposobem polecanym przez żywieniowców jest tak zwana dieta białkowa oraz dieta 1000 kalorii, która przekazuje wszystkie składniki odżywcze, choć w zmniejszonych ilościach. Najpierw nie musi to być dokładnie 1000 kcal, bo jeśli do tej pory nasz typowy jadłospis dostarczał o wiele więcej niż wynosi zapotrzebowanie, to zmienienie na tak ograniczoną dietę odchudzajaca, będzie zbyt drastycznym rozwiązaniem. Kaloryczność powinno się obniżać sukcesywnie.

Pamiętajmy, że tylko odpowiednio dobrana dieta odchudzająca przez dietetyka, ćwiczenia plus trochę cierpliwości z naszej strony da nam zapragnione efekty.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.