Skuteczna dieta dla każdego

Sprawność fizyczna, dobre samopoczucie  i przede wszystkim zdrowie zależą od tego w jaki sposób się odżywiamy. Odpowiednio dopasowana dieta odchudzająca umożliwia nie tylko utrzymać właściwą wagę ciała, ale zapobiega też różnym chorobom oraz spowalnia procesy starzenia, dodaje nam energii i witalności. Ważne jest aby pośród popularnych diet wybrać taką, która okaże się dla nas najlepsza zarówno pod względem produktów jakie lubimy, jak i porcji oraz nawyków ich spożywania. Ważne jest aby przechodząc na dietę schudnąć bez uszczerbku na zdrowiu i dostarczyć dla organizmu wszystkie potrzebne składniki, ale w zmniejszonej ilości.

Diety odchudzające powinny być dobierane indywidualnie, dlatego że każdy z nas ma inną działalność fizyczną, różną wagę ciała, wzrost i wiek. Te wszystkie elementy muszą być brane pod uwagę przy ustalaniu diety odchudzającej. Diety muszą być także dobrane do płci, dlatego że inna będzie dieta odchudzająca dla kobiet, a odmienna dieta dla mężczyzn. Do tego trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, jak dana osoba żyje, by jak najlepiej rozłożyć posiłki dla niej. Przy wyborze diety odchudzającej istotne też jest co dana osoba preferuje jeść, a czego nie.

Pamiętajmy, że pragnąc zrzucić kilka kilogramów za pomocą diety odchudzającej trzeba uzbroić się w cierpliwość a nie wypatrywać błyskawicznych efektów po kilku dniach diety odchudzającej. Czas trwania diety odchudzającej uzależniony jest od tego ile niepotrzebnych kilogramów chcemy zrzucić. Na początku diety odchudzającej masa ciała nie spada tak gwałtownie jak to sobie wymarzymy, dlatego ze nasz organizm zmniejsza podstawową przemianę materii i rozpoczyna odpowiednio gospodarować obniżoną kalorycznością posiłków. Zresztą w pierwszym stadium diety odchudzającej najpierw gubiona jest woda z organizmu, a nam zależy na zgubieniu pewnej wielkości tkanki tłuszczowej. Bardzo ważną rzeczą jest że nie wystarczy przebywać na diecie odchudzającej, aż do otrzymania zamierzonej wagi ciała, powinno się na zawsze zmienić swoje nieodpowiednie przyzwyczajenia żywieniowe.

Jeżeli już sama wielokrotnie łapałaś się wielu diet odchudzających, a efekt jojo dawał o sobie znać za każdym razem to najrozsądniejszym krokiem będzie pójście do dietetyka, który przygotuje indywidualny jadłospis dostosowany do Twojego trybu życia i preferencji, a także przeanalizuje dotychczasowy sposób żywienia. Po takiej analizie dostaniesz wskazówki, które umożliwią na wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań, które przyczyniają sie do gromadzenia zbędnych kilogramów.

Odmieniony styl życia, w którym będzie czas na aktywność fizyczną i przyrządzanie racjonalnych posiłków, to gwarancja, że nie wpadniemy w zasadzkę permanentnego i nieskutecznego odchudzania.

Najlepszym i najstosowniejszym sposobem polecanym przez żywieniowców jest tak zwana dieta białkowa oraz dieta 1000 kalorii, która dostarcza niezbędne składniki odżywcze, choć w zmniejszonych ilościach. Najpierw nie musi to być dokładnie 1000 kcal, bo jeśli do tej pory nasz codzienny jadłospis dostarczał o wiele więcej niż nasze zapotrzebowanie, to zmienienie na tak skrupulatną dietę odchudzajaca, okaże się zbyt drastycznym rozwiązaniem. Kaloryczność trzeba obniżać stopniowo.

Nie zapomnijmy, że tylko dobrze dobrana dieta odchudzająca przez dietetyka, ćwiczenia plus trochę cierpliwości z naszej strony da nam oczekiwane efekty.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.