Skuteczna dieta dla każdego

Kondycja, dobre samopoczucie  i przede wszystkim zdrowie zależą od tego w jaki sposób się odżywiamy. Prawidłowo dopasowana dieta odchudzająca umożliwia nie tylko utrzymać właściwą masę ciała, ale zapobiega też różnym chorobom oraz spowalnia procesy starzenia, dodaje nam energii i witalności. Ważne jest aby wśród znanych diet wyselekcjonować taką, która okaże się dla nas najlepsza zarówno pod kątem produktów jakie lubimy, jak i porcji oraz sposobu ich spożywania. Istotne jest aby przechodząc na dietę odchudzić się bez straty na zdrowiu i dostarczyć dla organizmu wszystkie potrzebne składniki, ale w zmniejszonej ilości.

Diety odchudzające powinny być dopasowywane indywidualnie, ponieważ każdy z nas ma odmienną działalność fizyczną, różną masę ciała, wzrost i wiek. Te wszystkie kryteria powinny być brane pod uwagę przy planowaniu diety odchudzającej. Diety powinny być także dostosowane do płci, dlatego że inna będzie dieta odchudzająca dla kobiet, a odmienna dieta dla mężczyzn. Do tego należy jeszcze zwrócić uwagę na to, jak określona osoba żyje, by jak najlepiej rozłożyć posiłki dla niej. Przy wyborze diety odchudzającej ważne też jest co dana osoba lubi jeść, a czego nie.

Pamiętajmy, że chcąc zrzucić parę kilogramów za pomocą diety odchudzającej warto uzbroić się w cierpliwość a nie oczekiwać błyskawicznych efektów po paru dniach diety odchudzającej. Okres trwania diety odchudzającej uzależniony jest od tego ile niepotrzebnych kilogramów chcemy zgubić. Na początku diety odchudzającej masa ciała nie obniża się tak gwałtownie jak to sobie wyobrażamy, dlatego ze nasz organizm obniża podstawową przemianę materii i rozpoczyna racjonalniej gospodarować obniżoną kalorycznością potraw. Ponadto w pierwszym stadium diety odchudzającej wpierw gubiona jest woda z organizmu, a nam zależy na pozbyciu się określonej wielkości tkanki tłuszczowej. Bardzo ważną uwagą jest że nie wystarczy przebywać na diecie odchudzającej, aż do otrzymania zamierzonej masy ciała, powinno się na stałe zmienić swoje nieprawidłowe przyzwyczajenia żywieniowe.

Jeśli już sama wiele razy podejmowałaś się wielu diet odchudzających, a efekt jo-jo dawał o sobie znać za każdym razem to najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do dietetyka, który przygotuje indywidualny jadłospis przystosowany do Twojego trybu życia i upodobań, a także przeanalizuje aktualny sposób żywienia. Po takiej ocenie dostaniesz wskazówki, które umożliwią na wykluczenie nieprawidłowych nawyków, które mają wpływ do odkładania zbędnych kilogramów.

Odmieniony styl życia, w którym będzie czas na aktywność fizyczną i przygotowanie racjonalnych posiłków, to gwarancja, że nie wejdziemy w zasadzkę permanentnego i bezskutecznego odchudzania.

Najodpowiedniejszym i najbezpieczniejszym sposobem zalecanym przez dietetyków jest tak zwana dieta białkowa oraz dieta 1000 kalorii, która dostarcza niezbędne składniki odżywcze, choć w ograniczonych ilościach. Na początku nie musi to być dokładnie 1000 kcal, bo jeżeli do tej pory nasz typowy jadłospis dostarczał o wiele więcej niż nasze zapotrzebowanie, to przejście na tak skrupulatną dietę odchudzajaca, okaże się zbyt drastycznym rozwiązaniem. Kaloryczność trzeba zmniejszać stopniowo.

Pamiętajmy, że tylko odpowiednio dostosowana dieta odchudzająca przez specjalistę, ćwiczenia plus trochę cierpliwości z naszej strony da nam oczekiwane efekty.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.