Skuteczna dieta dla każdego

Kondycja, dobre samopoczucie  i przede wszystkim zdrowie zależą od tego w jaki sposób się odżywiamy. Prawidłowo dobrana dieta odchudzająca pozwala nie tylko zachować prawidłową masę ciała, ale zapobiega też wielu chorobom oraz spowalnia procesy starzenia, dodaje nam wigoru i witalności. Ważne jest aby pośród popularnych diet wybrać taką, która będzie dla nas najlepsza zarówno pod kątem produktów jakie lubimy, jak i porcji oraz sposobu ich jedzenia. Istotne jest aby przechodząc na dietę odchudzić się bez uszczerbku na zdrowiu i dostarczyć dla organizmu wszystkie potrzebne składniki, ale w mniejszej ilości.

Kuracje odchudzające powinny być dobierane indywidualnie, dlatego że każdy z nas ma inną aktywność fizyczną, różną wagę ciała, wzrost i wiek. Te wszystkie kryteria powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu diety odchudzającej. Diety muszą być także dostosowane do płci, ponieważ inna będzie dieta odchudzająca dla kobiet, a inna dieta dla mężczyzn. Do tego trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, jak określona osoba żyje, by jak najlepiej rozłożyć posiłki dla niej. Przy wyborze diety odchudzającej ważne też jest co konkretna osoba preferuje jeść, a czego nie.

Pamiętajmy, że pragnąc zgubić parę kilogramów za pomocą diety odchudzającej warto uzbroić się w wytrzymałość a nie wypatrywać ekspresowych efektów po paru dniach diety odchudzającej. Czas trwania diety odchudzającej uzależniony jest od tego ile zbędnych kilogramów chcemy zgubić. Na wstępie diety odchudzającej masa ciała nie spada tak szybko jak to sobie wymarzymy, dlatego ze nasz organizm zmniejsza podstawową przemianę materii i zaczyna racjonalniej gospodarować zmniejszoną kalorycznością potraw. Zresztą w początkowym etapie diety odchudzającej najpierw gubiona jest woda z organizmu, a nam zależy na pozbyciu się pewnej wielkości tkanki tłuszczowej. Bardzo ważną rzeczą jest że nie wystarczy przebywać na diecie odchudzającej, aż do otrzymania założonej wagi ciała, trzeba na stałe odmienić swoje nieprawidłowe przyzwyczajenia żywieniowe.

Jeżeli już sama wielokrotnie podejmowałaś się wielu diet odchudzających, a efekt jojo dawał o sobie znać za każdym razem to najlepszym krokiem będzie zgłoszenie się do dietetyka, który opracuje indywidualny jadłospis dostosowany do Twojego trybu życia i upodobań, a także prześledzi dotychczasowy sposób żywienia. Po takiej ocenie otrzymasz zalecenia, które pozwolą na wyeliminowanie nieprawidłowych nawyków, które przyczyniają sie do gromadzenia niepotrzebnych kilogramów.

Odmieniony styl życia, w którym jest czas na aktywność fizyczną i przygotowanie stosownych posiłków, to gwarancja, że nie wpadniemy w zasadzkę permanentnego i bezskutecznego odchudzania.

Najlepszym i najstosowniejszym sposobem polecanym przez żywieniowców jest tak zwana dieta białkowa oraz dieta 1000 kalorii, która przekazuje niezbędne składniki odżywcze, choć w ograniczonych ilościach. Na początku nie musi to być dokładnie 1000 kcal, bo jeżeli do tej pory nasz codzienny jadłospis dostarczał o wiele więcej niż wynosi wymagania, to przejście na tak ograniczoną dietę odchudzajaca, okaże się zbyt drastycznym rozwiązaniem. Kaloryczność trzeba zmniejszać sukcesywnie.

Nie zapomnijmy, że tylko dobrze dostosowana dieta odchudzająca przez dietetyka, ćwiczenia plus trochę cierpliwości z naszej strony da nam oczekiwane efekty.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.