bóle głowy

Bóle głowy spotykają każdego z nas, jednak z reguły mijają po zastosowaniu medykamentów na ból lub po odczekaniu od kilkudziesięciu minut do paru godzin. Jednak, przytrafiają się też przewlekłe bóle głowy, na które nie działają tradycyjne leki na ból. Poza tym, mają one trochę odmienną specyfikę bólu, który jest też umiejscowiony w odmiennym miejscu głowy niż dotychczas. Takie chroniczne a wielokrotnie powracające bóle głowy to migrena. Ataki bólowe w tym przypadku mogą trwać nawet do 72 godzin.

Główne migrena objawy wiążą się z bólem pulsującym umiejscowionym po jednej stronie głowy. Objawy wzmagają się zawsze, kiedy się schylamy albo wykonujemy jakiekolwiek inne, gwałtowne ruchy. Oprócz tego, wraz z bólem może pojawiać się fotofobia jak również wyjątkowa fonofobia. Mamy, bowiem wrażenie, iż wszelkie czynniki docierające z zewnątrz wzmagają objawy. Przy silnym bólu mogą także pojawić się nudności a także wymioty. To natomiast powoduje ogólne osłabienie organizmu.

Na szczęście istnieją już opcje zmniejszania bólu migrenowego. Od jakiegoś czasu w aptekach dostępne są lekarstwa na bóle migrenowe. Mają one działanie nieco odmienne niż klasyczne leki na ból. Co ciekawe, badania dowodzą, iż są one przy tym dosyć silnie uzależniające. Właśnie dlatego, zaleca się stosowanie ich wyłącznie pod okiem profesjonalisty. Można też spróbować brania małych dawek, ale wspomagać leczenie ziołami, które mogą dawać ulgę. Dodatkowo, skuteczne mogą być okłady na głowę, które pomogą w zrelaksowaniu się oraz zredukowaniu bólu. Inne metody na migrenę można poznać na forach medycznych pod hasłem ,migrena leczenie“. Okazuje się, iż osoby cierpiące na nią mają wielorodne metody niwelowania tego dokuczliwego bólu.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.