Energia ekologiczna

Fotowoltaiczne systemy zasilania to popularny i modny sposób na pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Baterie słoneczne i ich non stop malejące ceny mają duży wpływ na rozwój instalacji słonecznych na rynku Polskim. Energia ekologiczna ma możliwość być przeznaczona do wytwarzania prądu w systemach tzw. samodzielnych czyli gromadzona w akumulatorach AGM oraz w systemach sieciowych gdzie panele słoneczne przekazują wytworzoną energię słoneczną wprost do sieci miejskiej. Systemy takie cechują się bardzo długą trwałością ponieważ przeciętny panel słoneczny osiąga żywotność ponad 25 lat. Znaczy to, że po upływie 25 lat standardowe ogniwo fotowoltaiczne zachowa 80% własnej sprawności. Niewątpliwie będzie działać dalej poprawnie niemniej jednak już z mniejsza mocą niż początkową. Sytuacja tama ma miejsce ponieważ płytki solarne wystawione na działanie promieni UV z czasami ulegają wypaleniu. Fotowoltaika poza dostarczaniem prądu , a dodatkowo niezależności energetycznej w wypadku awarii na znaczący wpływ na środowisko. Panele fotowoltaiczne w trakcie produkcji prądu nie emitują do atmosfery żadnego zbędnego zanieczyszczenia poprzez wiele lat. Jedyne zanieczyszczenie podczas produkcji energii elektrycznej zostaje wytworzone podczas procesu produkcyjnego ogniw słonecznych oraz akumulatorów AGM zarówno w trakcie produkcji jak również utylizacji. Ale ilość emisji gazów CO2 jest znikoma w porównaniu z wytwarzaniem prądu z elektrowni węglowej lub gazowej.

Systemy fotowoltaiczne to oczywiście przyszłe dni energetyczna świata, ponieważ jako jedyne obok elektrowni wiatrowych i wodnych oferują odnawialną energię bez obawy, że kiedyś się skończy. Nieustannie spadające ceny ogniw słonecznych , a ponadto komponentów solarnych mają znaczący wpływ na rozwój energetyki solarnej nie tylko w Polsce niemniej jednak również na świecie. Rewelacyjnym przykładem na to mogą być Niemcy gdzie panele solarne są używane powszechnie. Ilość zainstalowanych paneli fotowoltaicznych na terytorium Niemiec jest większa niż we wszystkich państwach na świecie łącznie.

Każda Bateria słoneczna oznaczona jest parametrem mocy przykładowo 130W oraz dodatkowo prądu wyrażanym w Amperach. Ten drugi parametr jest kategorycznie istotniejszy ponieważ informuje nas o prawdziwej mocy jaką dostarczy nasz panel solarny. Kupując baterie słoneczne warto zwrócić uwagę ażeby producent w miarę sposobów nie był chiński. Owszem ogniwa chińskie niektóre modele i typy są wysokie jakości ale niestety zazwyczaj góruje niska jakość i słabe wykonanie.  Pozostałe komponenty fotowoltaiczne trzeba zakupować tylko i wyłącznie renomowanych firm/spółek/korporacji takich jak Phocos czy MWL ponieważ wysoka jakość gwarantuje niskie straty w przesyle energii słonecznej , a ponadto dużą sprawność w jej gromadzeniu co jest niezwykłe istotne przy fotowoltaicznych systemach zasilania.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.