Jak rozumieć informacje o GPU?

Dobór adekwatnej gpu potrafi być znaczącym wyzwaniem szczególnie dla początkujących osób. Na rynku jest masa kart graficznych i żadna z nich nie spełni oczekiwań wszystkich ludzi. Ten artykuł podpowie choć troszkę, na co należałoby zwrócić uwagę.

Pod warunkiem, że jesteśmy twardymi graczami, przejrzyjmy rankingi, w których benchmarkami bada się i porównuje wydajność kart graficznych. Pamiętajmy iż kość (np. g86-730-a2) to nie wszystko! Istotne jest jeszcze, w jaki sposób producent karty graficznej poskładał wszystko w całość. Innymi słowy, kompetentnie wykonana gpu będzie dwukrotnie wydajniejsza niżeli inna z tą samą kością!

– Pod warunkiem, iż nie mamy zamiaru grać w najnowsze gry, karta graficzna nie powinna być waszym najistotniejszym problemem. Zwróćmy jednakże uwagę na fakt, czy może ona odtwarzać filmy w rozdzielczości HIGH DEFINITION. Nawet dzisiejsze CPU nie dają sobie z tym rady, mimo iż nawet te starsze GPU potrafią sobie dać radę z tym gładko.

– Pod warunkiem, że nie interesuje nas wydajność GPU, zwróćmy uwagę przynajmniej na jej głośność. Doskonała jest dla nas karta graficzna z bezwentylatorowym chłodzeniem. Głośne karty graficzne umieją doprowadzić do szału pasjonatów ciszy!

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.