Jaki gatunek kota wybrać

Każdy gatunek fauny można podzielić na poszczególne rasy. Identycznie jest także z kotami. Znajdujemy ich naprawdę sporo, lecz oprócz tego, że dzielimy je na konkretne rasy, to można również wyodrębnić ich konkretne grupy. I tak oto, pojawiają się koty egzotyczne charakter, do których zaliczamy odmiany wywodzące się np. z Afryki lub ze wschodu. Mogą to być koty abisyńskie, perskie, syjamskie. Zwykle mają one pewne właściwości wspólne, dotyczące przede wszystkim wyglądu. Różnią się umaszczeniem, jakością futra, ale i pewnymi zachowaniami. Poza tym, z naturalnych odmian egzotycznych powstały także rasy krzyżówkowe otrzymywane, dzięki interwencji człowieka.

 

Na naszym kontynencie najbardziej znane są koty europejskie charakter, które powstały, dzięki dosyć interesującym skrzyżowaniom kotów domowych długowłosych oraz krótkowłosych. W rezultacie otrzymano rasę, która jest niezwykle zróżnicowana wewnętrznie. Jej reprezentanci mogą mieć trochę odmienne rozmiary, ale przede wszystkim, mogą bardzo różnić się od siebie kolorem. Należy przy tym zaznaczyć, że jest to odmiana częściowo naturalna, gdyż człowiek jedynie ulepszył jej geny po to, by udało się ustalić najlepszy wzorzec.

 

Oprócz kotów egzotycznych oraz europejskich, istnieje jeszcze trzecia kategoria, czyli koty orientalne. Zaliczmy do nich, na przykład, odmianę bengalską i koty himalajskie charakter. W przeciwieństwie do smukłych, umięśnionych kotów krótkowłosych z kategorii egzotycznych, te orientalne częściej cechują się bujną i dłuższą sierścią. W dodatku, ich sylwetki są bardziej zwarte, często mogą przy tym wydawać się nieco krępe. Dodatkowo, w kwestii usposobienia możemy zauważyć, iż koty orientalne są trochę bardziej dzikie, mniej ufne wobec ludzi. Zapewne jest to związane z tym, iż częściej żyły one w dzikich regionach, a rasy egzotyczne były jednak udomowiane przez tamtejszą ludność nawet tysiące lat temu.

Tags: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.