Kot w naszym domu

Choć uważasię, iż to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, wiele osób preferuje znane ze swojej niezależności, koty. Pomimo tego, że przypisuje się im uwielbienie do wędrowania swoimi drogami jak też niezależności, to jednak okazuje się, iż są to zwierzęta złaknione ludzkiej uwagi, przyjacielskie oraz towarzyskie. W ostatnich latach coraz więcej ludzi decyduje się na nabycie takiego zwierzęcia nie tylko, ze względu na modę, ale również na fakt, iż koty wymagają mniej opieki niż psy. Wśród ras, które zaczynają cieszyć się rosnącą popularnością możemy wyodrębnić koty abisyńskie. Jest to jedna z ras zaliczanych do tych egzotycznych, które przybyły do Europy z odległej krainy, będącej obecną Etiopią.

 

Ponadto, cenione są również koty orientalne. Pośród nich niekwestionowaną sympatią cieszą się kot bengalski. Ich wyjątkowość ma związek z tym, iż są one niesamowitym połączeniem kotów domowych z dzikim leopardami. Daje to znacznej wielkości kota o wspaniałym kolorze, który łączy w sobie domową potulność i towarzyskość z niezależnym usposobieniem inieprzeciętną odwagą. To kot idealny dla osób, które mogą zapewnić mu spory ogród, w którym będzie mógł wyzbywać się nadmiaru energii wynikającej z jego dzikich genów.

 

Następną, coraz modniejszą rasą kotów są koty birmańskie zdjęcia. One, tak jak te abisyńskie, zaliczane są do kategorii ras orientalnych. Dzięki charakterystycznemu kolorowi, kojarzone są z kotami perskimi, jednak różnią się odrobinę budową ciała. Należą do grupy tych zwierząt, które bezproblemowo akceptują przedstawicieli innych gatunków mieszkających pod tym samym dachem. Dzięki temu, będą idealną rasą dla osób, które mają już odmienne koty albo psy bądź inne zwierzęta. Koty birmańskie są przyjacielskie oraz łagodne, zatem na pewno nie będą zaczepiały innych domowników. Natomiast chętnie spędzają czas ze swoim panem bawiąc się, obserwując bądź dając się głaskać oraz drapać.

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.