Na czym polega fenomen sushi?

Niektórzy inni ludzie traktują sushi jako śmierdzącą, surową rybę! Jednakże wielu smakoszy z całego świata się nim zachwyca. Sztuka jedzenia sushi do tego stopnia zafascynowała mieszkańców Europy , że fenomen ten nie mógł ominąć także naszej zaściankowej Polski.

Sekret tkwi w przygotowywaniu tego dania , które całe jest mistyki i tradycji. Sushi to cała filozofia jedzenia. Jest to celebracja posiłku, dbałość o elementy, staranność przygotowań i wyciszenie podczas samego spożywania.

Po pierwsze – relaksacyjna muzyka, po drugie przyjemne, ale skromne wnętrze pachnące ostrym chrzanem, sosem sojowym i trochę zieloną herbatą, lub kadzidełkami , a oprócz tego co najistotniejsze, sposobność oglądania sztuki przygotowywania sushi poprzez szefa kuchni. Istotne jest również, ażeby to był mężczyzna. Otóż Japończycy twierdzą, że kobiety mają zbyt ciepłe dłonie do tego typu procedur.

Ta część to gwóźdź programu. Wszystkie etapy przygotowywań przeprowadzane są z niezwykłą precyzją, dzięki czemu sushi staje się dziełem sztuki. Restauracje wyrastają jak grzyby po deszczu, na dzień obecny co drugi hipermarket w Polsce ma restaurację do smakowania kuchni japońskiej. Równie modna jest usługa cateringu sushi do biur.

Wyłącznie czy poprzez to, co modne, nie umyka nam (przy okazji galeryjnych zakupów) cała harmonijna otoczka jedzenia sushi? Co w japońskiej filozofii jedzenia jest najważniejsze, co pozwoliło zachować tradycję i zasiać ja na cały świat.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.