Perfekcyjny wygląd dzięki kosmetyce

Choć nie w każdej chwili się o tym mówi, to dobre kosmetyki umieją uczynić cuda z dizajnem chłopcy i dziewczęta, która postanowi ich użyć. Zmiana barwy włosów czy ich ułożenia to wyłącznie początek, gdyż zabiegi kosmetyczne mogą sięgać dużo dalej. Niemniej jednak należy pamiętać, że do ich wytworzania należy trochę cierpliwości i znakomitych koncepcji.

Ze 100% pewnością same kosmetyki powinny być dopasowane do wymagań. Te bardzo tanie mogą niszczyć cerę, a przecież nie o to chodzi. Nie gorzej zainwestować w sprawdzone marki, które są używane przez wiele osób. Można wówczas dowiedzieć się jakie zostały opinie innych o używaniu danego lakieru do włosów albo perfumu. Jest to bardzo przydatne, gdyż wówczas kupujący wie, czego się spodziewać.

Na sam wygląd wpływa oczywiście tez makijaż. Do jego wykonania wykorzystuje się dużego zestawu przyborów, od kredek do oczu, aż po szminki podkreślające linię ust. Przy okazji zaznaczania niektórych części anatomii twarzy wprowadza się również inne zmiany, w postaci zmiany koloru. Zdarza się, że na bledszy, gdy indziej na bardziej opalony. Docelowo chodzi o zrobienie wyglądu bardziej atrakcyjnym w odbiorze, szczególnie u płci przeciwnej.

Skrajnym (choćby rzadko spotykanym) przykładem przemiany wyglądu jest makijaż zrobiony na cele teatralne. W takich okolicznościach w zdecydowanej większości przypadków twarz staje się nawet nie do poznania, przykryta grubą warstwą pudru i z naniesionym malunkiem przypominającym maskę. Było to popularne szczególnie w antycznym teatrze chińskim. Aktualnie spotyka się to przede wszystkim w gronie mimów występujących na ulicy. I powinno się przyznać, że taki wygląd jest niesamowity i budzi zdziwienie. Choć nieprosto oczekiwać, aby ktoś tak chodził na codzień.

z drugiej strony zabawnie byłoby wyjść na ulicę z takim makijażem-maską i patrzyć na reakcje osób naokoło. Część pewnie żeby się dziwiła, inni próbowaliby zgadnąć czy to jakiś happening.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.