Projektowanie stron internetowych

Forma pokazania informacji osadzonych na stronie internetowej WWW jest równie ważna. Użycie nieczytelnej fonty, koloru o niskim kontraście, albo nieodpowiednie parametry tekstu mogą sprawić, że treść na stronie www będzie zupełnie nieczytelna. Dlatego tak wielki nacisk kładzie się dziś na użyteczność stron www (Web Usability).

Strona internetowa nie ma możliwość być trudna w obsłudze. O ile odwiedzający w przeciągu paru sekund nie znajdzie szukanych treści na Twojej stronie www, opuści ją i z dużym prawdopodobieństwem nigdy na nią nie wróci. Już na etapie budowy projektu strony www trzeba zastanowić się nad tym jakich informacji odwiedzający będzie szukał na Twojej witrynie internetowej WWW i zagwarantować mu, ażeby w wiele sekund mógł taką informację zdobyć. Jedna z zasad mówi, że prawidłowo wykreowana witryna internetowa WWW umożliwia użytkownikowi dotrzeć do szukanej treści za radą trzech kliknięć. Detale nawigacyjne serwisy www powinny znajdować się za każdym razem w tym samym miejscu, a odwiedzający musi w zwykły sposób je znaleźć.

Na początku wieku, już samo posiadanie strony internetowej WWW było sprawą szalenie prestiżową, można było sobie pozwolić na to żeby strona internetowa dostarczała pewnej formy rozrywki. Dziś ciężkie i długo odpowiadające strony z mnóstwem animacji nikogo nie cieszą i w wielu przypadkach niż zachwyt wywołują frustrację użytkowników, którzy zamiast w dość szybki metodę dostać się do informacji witryny muszą długo oczekiwać na załadowanie się zbędnych wodotrysków. W metodę naturalny decyduje to wykorzystywanych wyborze technologii używanych do tworzenia stron internetowych.

 

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.