Skuteczna dieta dla każdego

Sprawność fizyczna, dobre samopoczucie  i przede wszystkim zdrowie zależą od tego w jaki sposób się odżywiamy. Odpowiednio dobrana dieta odchudzająca umożliwia nie tylko zachować właściwą wagę ciała, ale zapobiega też różnym chorobom oraz opóźnia procesy starzenia, dodaje nam energii i witalności. Ważne jest aby pośród znanych diet wybrać taką, która okaże się dla nas najodpowiedniejsza zarówno pod kątem składników jakie preferujemy, jak i ilości oraz sposobu ich jedzenia. Ważne jest aby przechodząc na dietę schudnąć bez straty na zdrowiu i dostarczyć dla organizmu wszystkie potrzebne składniki, ale w zmniejszonej ilości.

Kuracje odchudzające powinny być dopasowywane indywidualnie, ponieważ każdy z nas ma odmienną działalność fizyczną, inną wagę ciała, wzrost i wiek. Te wszystkie kryteria powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu diety odchudzającej. Diety powinny być także dostosowane do płci, dlatego że inna będzie dieta odchudzająca dla kobiet, a inna dieta dla mężczyzn. Do tego trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na to, jak określona osoba żyje, by jak najkorzystniej rozplanować posiłki dla niej. Przy wyborze diety odchudzającej ważne też jest co dana osoba lubi spożywać, a czego nie.

Nie zapomnijmy, że pragnąc zgubić kilka kilogramów za pomocą diety odchudzającej trzeba uzbroić się w wytrzymałość a nie oczekiwać błyskawicznych efektów po kilku dniach diety odchudzającej. Czas trwania diety odchudzającej uzależniony jest od tego ile niepotrzebnych kilogramów pragniemy zrzucić. Na wstępie diety odchudzającej masa ciała nie spada tak gwałtownie jak to sobie wyobrażamy, ponieważ nasz organizm obniża podstawową przemianę materii i zaczyna odpowiednio gospodarować zmniejszoną kalorycznością potraw. Ponadto w pierwszym etapie diety odchudzającej wpierw gubiona jest woda z organizmu, a nam zależy na zgubieniu pewnej ilości tkanki tłuszczowej. Bardzo ważną rzeczą jest że nie wystarczy przebywać na diecie odchudzającej, aż do otrzymania założonej masy ciała, powinno się na stałe zmienić swoje nieodpowiednie zwyczaje żywieniowe.

Jeżeli już sama wielokrotnie podejmowałaś się wielu diet odchudzających, a efekt jo-jo dawał o sobie znać za każdym razem to najlepszym krokiem będzie pójście do dietetyka, który opracuje indywidualny jadłospis dostosowany do Twojego stylu życia i upodobań, a także prześledzi aktualny sposób odżywiania. Po takiej analizie otrzymasz zalecenia, które umożliwią na wykluczenie błędnych nawyków, które przyczyniają sie do odkładania niepotrzebnych kilogramów.

Nowy styl życia, w którym jest czas na aktywność fizyczną i przygotowanie stosownych posiłków, to gwarancja, że nie wejdziemy w pułapkę permanentnego i nieskutecznego odchudzania.

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem polecanym przez dietetyków jest tak zwana dieta białkowa oraz dieta 1000 kalorii, która przekazuje niezbędne składniki odżywcze, choć w ograniczonych ilościach. Na początku nie musi to być dokładnie 1000 kcal, bo jeśli do tej pory nasz codzienny jadłospis dostarczał o wiele więcej niż wynosi zapotrzebowanie, to przejście na tak ograniczoną dietę odchudzajaca, będzie zbyt gwałtownym rozwiązaniem. Kaloryczność powinno się obniżać stopniowo.

Nie zapomnijmy, że tylko dobrze dostosowana dieta odchudzająca przez specjalistę, ćwiczenia plus trochę cierpliwości z naszej strony przyniesie nam oczekiwane efekty.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.