Skuteczna dieta dla każdego

Sprawność fizyczna, dobre samopoczucie  i przede wszystkim zdrowie zależą od tego w jaki sposób się odżywiamy. Prawidłowo dobrana dieta odchudzająca umożliwia nie tylko utrzymać prawidłową masę ciała, ale zapobiega też różnym chorobom oraz opóźnia procesy starzenia, dodaje nam wigoru i witalności. Ważne jest aby wśród znanych diet wybrać taką, która okaże się dla nas najodpowiedniejsza zarówno pod względem składników jakie lubimy, jak i ilości oraz nawyków ich jedzenia. Istotne jest aby przechodząc na dietę schudnąć bez straty na zdrowiu i dostarczyć dla organizmu wszystkie potrzebne składniki, ale w mniejszej ilości.

Kuracje odchudzające powinny być dobierane indywidualnie, ponieważ każdy z nas ma odmienną aktywność fizyczną, różną masę ciała, wzrost i wiek. Te wszystkie kryteria powinny być brane pod uwagę przy planowaniu diety odchudzającej. Diety muszą być także dostosowane do płci, dlatego że inna jest dieta odchudzająca dla kobiet, a inna dieta dla mężczyzn. Do tego należy dodatkowo zwrócić uwagę na to, jak określona osoba żyje, by jak najkorzystniej rozplanować posiłki dla niej. Przy wyborze diety odchudzającej ważne też jest co dana osoba lubi jeść, a czego nie.

Pamiętajmy, że pragnąc zrzucić parę kilogramów za pomocą diety odchudzającej trzeba uzbroić się w cierpliwość a nie oczekiwać błyskawicznych efektów po kilku dniach diety odchudzającej. Czas trwania diety odchudzającej uzależniony jest od tego ile niepotrzebnych kilogramów chcemy zrzucić. Na wstępie diety odchudzającej waga ciała nie spada tak szybko jak to sobie wymarzymy, dlatego ze nasz organizm obniża podstawową przemianę materii i zaczyna racjonalniej gospodarować obniżoną kalorycznością potraw. Zresztą w pierwszym stadium diety odchudzającej najpierw tracona jest woda z organizmu, a nam zależy na zgubieniu pewnej wielkości tkanki tłuszczowej. Bardzo istotną rzeczą jest że nie wystarczy być na diecie odchudzającej, aż do osiągnięcia zamierzonej wagi ciała, trzeba na stałe odmienić swoje nieodpowiednie przyzwyczajenia żywieniowe.

Jeśli już sama wielokrotnie podejmowałaś się wielu diet odchudzających, a efekt jojo dawał o sobie znać za każdym razem to najrozsądniejszym krokiem będzie pójście do dietetyka, który przygotuje indywidualny jadłospis dostosowany do Twojego stylu życia i upodobań, a także przeanalizuje dotychczasowy sposób żywienia. Po takiej analizie dostaniesz zalecenia, które umożliwią na wykluczenie nieprawidłowych zachowań, które przyczyniają sie do odkładania zbędnych kilogramów.

Odmieniony styl życia, w którym będzie czas na aktywność fizyczną i przyrządzanie stosownych posiłków, to gwarancja, że nie wpadniemy w zasadzkę permanentnego i nieskutecznego odchudzania.

Najlepszym i najstosowniejszym sposobem zalecanym przez żywieniowców jest tak zwana dieta białkowa oraz dieta 1000 kalorii, która przekazuje niezbędne składniki odżywcze, choć w ograniczonych ilościach. Na początku nie musi to być dokładnie 1000 kcal, bo jeżeli do tej pory nasz typowy jadłospis dostarczał o wiele więcej niż nasze zapotrzebowanie, to zmienienie na tak skrupulatną dietę odchudzajaca, okaże się zbyt drastycznym rozwiązaniem. Kaloryczność trzeba obniżać sukcesywnie.

Pamiętajmy, że tylko dobrze dobrana dieta odchudzająca przez dietetyka, ćwiczenia plus trochę cierpliwości z naszej strony przyniesie nam oczekiwane efekty.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.