Skuteczna dieta dla każdego

Kondycja, wspaniałe samopoczucie  i przede wszystkim zdrowie zależą od tego w jaki sposób się odżywiamy. Prawidłowo dopasowana dieta odchudzająca umożliwia nie tylko zachować prawidłową wagę ciała, ale zapobiega też wielu chorobom oraz spowalnia procesy starzenia, dodaje nam wigoru i witalności. Ważne jest aby wśród znanych diet wybrać taką, która będzie dla nas najodpowiedniejsza zarówno pod względem składników jakie lubimy, jak i ilości oraz sposobu ich spożywania. Istotne jest aby przechodząc na dietę odchudzić się bez uszczerbku na zdrowiu i dostarczyć dla organizmu wszystkie potrzebne składniki, ale w zmniejszonej ilości.

Diety odchudzające powinny być dobierane indywidualnie, ponieważ każdy z nas ma odmienną działalność fizyczną, różną wagę ciała, wzrost i wiek. Te wszystkie kryteria muszą być brane pod uwagę przy ustalaniu diety odchudzającej. Diety muszą być także dostosowane do płci, dlatego że inna będzie dieta odchudzająca dla kobiet, a inna dieta dla mężczyzn. Do tego trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, jak dana osoba żyje, by jak najkorzystniej rozłożyć posiłki dla niej. Przy wyborze diety odchudzającej istotne też jest co dana osoba preferuje spożywać, a czego nie.

Nie zapomnijmy, że chcąc zgubić kilka kilogramów za pomocą diety odchudzającej trzeba uzbroić się w wytrzymałość a nie oczekiwać ekspresowych efektów po kilku dniach diety odchudzającej. Czas trwania diety odchudzającej relatywny jest od tego ile zbędnych kilogramów chcemy zgubić. Na wstępie diety odchudzającej masa ciała nie obniża się tak gwałtownie jak to sobie wyobrażamy, dlatego ze nasz organizm zmniejsza podstawową przemianę materii i zaczyna racjonalniej gospodarować obniżoną kalorycznością posiłków. Ponadto w pierwszym stadium diety odchudzającej wpierw tracona jest woda z organizmu, a nam zależy na zgubieniu pewnej ilości tkanki tłuszczowej. Bardzo istotną uwagą jest że nie wystarczy przebywać na diecie odchudzającej, aż do otrzymania założonej wagi ciała, powinno się na zawsze zmienić swoje nieodpowiednie zwyczaje żywieniowe.

Jeśli już sama wiele razy łapałaś się wielu diet odchudzających, a efekt jo-jo dawał o sobie znać za każdym razem to najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do dietetyka, który opracuje indywidualny jadłospis przystosowany do Twojego stylu życia i preferencji, a także prześledzi dotychczasowy sposób żywienia. Po takiej analizie dostaniesz wskazówki, które umożliwią na wykluczenie nieprawidłowych nawyków, które mają wpływ do gromadzenia niepotrzebnych kilogramów.

Nowy styl życia, w którym będzie czas na aktywność fizyczną i przyrządzanie stosownych posiłków, to gwarancja, że nie wpadniemy w zasadzkę permanentnego i bezskutecznego odchudzania.

Najodpowiedniejszym i najstosowniejszym sposobem zalecanym przez żywieniowców jest tak zwana dieta białkowa oraz dieta 1000 kalorii, która przekazuje wszystkie składniki odżywcze, choć w zmniejszonych ilościach. Najpierw nie musi to być dokładnie 1000 kcal, bo jeżeli do tej pory nasz typowy jadłospis dostarczał o wiele więcej niż wynosi wymagania, to zmienienie na tak skrupulatną dietę odchudzajaca, będzie zbyt gwałtownym rozwiązaniem. Kaloryczność powinno się zmniejszać sukcesywnie.

Nie zapomnijmy, że tylko dobrze dobrana dieta odchudzająca przez dietetyka, ćwiczenia plus trochę cierpliwości z naszej strony przyniesie nam oczekiwane efekty.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.