Zastosowanie hydrauliki siłowej w przemyśle i transporcie

O hydraulice słyszał na pewno każdy. Niemniej jednak o tym, czym jest i czym się zajmuje hydraulika siłowa, bez wątpienia nie wie wiele osób. Tymczasem to dość ważna dziedzina, która stanowi połączenie zwykłej hydrauliki z mechaniką.

Hydraulika siłowa ma przede wszystkim na celu opracowywanie różnego rodzaju układów oraz elementów, które następnie będą wykorzystywane w maszynach oraz urządzeniach budowlanych, przemysłowych oraz transportowych. Chcąc dowiedzieć się nieco więcej o hydraulice siłowej, na pewno musimy znać podstawowe pojęcia, a więc czym jest układ hydrauliczny czy substancja siłowa. Substancją siłową jest bardzo często olej albo mieszanina wyprodukowana na jej bazie. Układ hydrauliczny to jednakże zespół powiązanych ze sobą elementów, który za zadanie posiada przekazanie energii. Do tego przeznaczony jest teraz wspomniany wyżej olej.

Jednym słowem, przewody hydrauliczne to dziedzina, która tworzy elementy do maszyn pracujących w dość trudnych warunkach, a więc głównie do maszyn budowlanych, górniczych oraz rolniczych.

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.