firmy lokalne google

Google w wielu miejscach zaznacza jak istotne jest dla firmy precyzyjne wyniki odnajdywania o zasięgu lokalnym, co odzwierciedla na przykład. preferowanie w Google Adwords reklam skierowanych tylko dla danego gruntu. Im węziej skierowana kampania tym jest ona istotniejsza dla Google pod względem wyszukiwania w danym danym obszarze. Preferowane są reklamy skierowane na województwo mazowieckie o ile wynajdowanie w Google dotyczy danego obszaru na przykład. `Apteki Opole´.

Bardzo ważnym narzędziem dla wyszukiwania lokalnego jest usługa Google Maps, gdzie w zwyczajny metodę można znaleźć na mapie atrakcyjne nas spółki. coraz większa ilość osób korzysta z usługi Google Maps w celu wyszukania intrygujących ich miejsc czy firm/działalności jednoosobowych/przedsiębiorstw. Ostatnio Google skorzystał z między innymi z bazy firm/spółek/korporacji “Panoramy spółek” aby nanieść je na prywatne mapy. Poniżej możemy spostrzec przykład dla frazy `Tanie apteki opole´.

Optymalizację SEO czyli Pozycjonowanie Lokalne w Google Maps – przyklad

Jednakże jak poszukiwanie na Google Maps ma się do pozycjonowania w Google?

Jak wiadomo Google integruje wyszukiwanie na stronie Google.pl, ze swoimi innymi usługami takimi jak Youtube czy Google Maps. Wyniki wynajdowania w Google.pl od niedawna uwzględniają także treści z YouTube i Google Maps pasujące do zapytania w wyszukwarce i konkurują z wynikami organicznymi Google. W ten metodę na dane frazy, można wyszukać się wysoko w wynikach odnajdywania nie posiadając dosłownie strony a przykładowo. jedynie umieszczony na Youtube film odpowiadający wyszukiwanej frazie.

Bez wysiłku i całkowitego zaangażowania w SEO (ang. Search engine optimization) organiczne można odnaleźć się na pierwszych miejscach w najbardziej istotnej wyszukiwarce na świecie.

Przykładem może tu być znowu lecznica dla zwierząt. Szukając lecznicy dla zwierząt w Poznaniu, wchodzimy na stronę wyszukiwarki i wpisujemy np. frazę `lecznica dla zwierząt warszawa´. Google dzięki uściśleniu odszukiwania przy pomocy wyrazu `Poznań´ wyświetla w pierwszej kolejności wyniki wyszukiwania dla lecznic znajdujących się w Warszawie i okolicach. Ponieważ Google Maps jest uosobieniem wynajdowania lokalnego i jest zintegrowane z wyszukiwarką Google, wyniki odszukiwania organicznego wyglądają następująco:

Firmy lokalne w Google

wyłącznie dzięki temu, że Google Maps zarejestrowało z bazy Panoramy firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek) lecznice mieszczące się w Olsztynie, ich właściciele bez wysiłków i kosztów związanych z optymalizacją SEO znaleźli się na pierwszym miejscu w Google i do tego z elementem graficznym, ewidentnie przyciągającym uwagę i zachęcającym do kliknięcia.

Dla korporacji działających lokalnie jak małe zakłady, domy usługowe, gabinety itp, Google Maps jest więc niezwykle efektywnym narzędziem promocyjnym.

Jeżeli już nie ma nas w katalogu Google Maps, możemy się zarejestrować i dodać sami do bazy firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek) loklanych Google Maps. Aby to zrobić powinno się zarejestrować się w Centrum firm/spółek/korporacji lokalnych Google, gdzie możemy nie tylko dodać spółkę do mapy ale także dodać na przykład. logo, filmy reklamowe, szczegóły usługi, godziny otwarcia i wiele innych.

Proces rejestracji jest bardzo łatwy i prosty. Po w wprowadzeniu pożądanych danych, będziemy musieli jeszcze wyłącznie dokonać weryfikacji wprowadzonych danych za pomocą programu wysłanego pocztą albo Esemes´em.

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.