Fotografia panoramiczna

Myślę, że fotografie panoramiczną można podzielić na 3 rodzaje: cylindryczne, kuliste i płaskie Fotografia Panoramiczny. I cylindrycznej panorama obejmuje wewnętrzne i zewnętrzne-cylindrowy silnik panorama. Fotografowania techniką cylindrycznym panorama obejmuje 3 metody: metoda poziome, pionowe i ukośne metody metody. I Panorama sferyczna obejmuje wewnętrzne i zewnętrzne-sfera-sfera panorama.

Inner-cylindrowy panorama: ustawienia kamery utrzymać stałą podczas fotografowania, a obraz powstaje poprzez przetwarzanie post obrazów wykonanych przez włączeniu aparatu lub obracanie 360 ° konwencjonalnego aparatu. Metoda ta znana jest jako panorama wewnętrznej cylindra. Ponieważ zdjęcia do wyświetlania musi być umieszczony wewnątrz od końca do końca, budując cylinder, widzowie stojący w docenić zdjęć, zatem technika ta nazywana jest wewnętrzną o pojemności panorama.

Outer-cylindrowy panorama: Jeśli wziąć tego typu fotografię, należy przedmiotem stałej i robić ilustracje z całego kręgu tematu. Kiedy fotografię są wyświetlane, są one też zamieszczone od końca do końca, tworząc cylinder, ale powinny one być na zewnątrz, a widzowie stanąć oprócz cylinder ich docenić. Tak nazywamy ten rodzaj technologie panorama zewnętrzna cylindra.

Inner-sfery panorama: Aktualnie istnieją dwa sposoby, aby strzelać tego typu panorama. Jednym z nich jest: strzelać do obrazków przedmiotu w przód, tył, lewo, w prawo, w górę iw dół strony z formularzem składania przez konwencjonalne aparaty średniego formatu sceny wokół są włączone. Na wyświetlaczu, obrazy powinny być połączone, aby stać się puste piłki, z obrazami wewnątrz. A widzowie stanąć wewnątrz kuli je oglądać. Drugi to: używanie ryb soczewki oka albo konwencjonalnymi obiektywami strzelać wiele fragmentów ilustracje, a następnie umieścić je razem kompozycję za poradą specjalnego oprogramowania. Panoramiczny wyświetlacz tej postaci może zostać wykazana za pomocą laptopa. Przedstawione wcześniej dwie metody znane są jako wewnętrzne sfery panorama.

Zewnętrznej sfery panorama: Zagadnienie musi być kulą lub zbliżony do kuli. W trakcie robienia zdjęcia należy obrócić w równej odległości wokół obiektu, by wielowymiarowe fotografowania obrotów, aż całe sceny sfery są wypełnione. Następnie fotografię powinny być poskładane do postaci kuli, z obrazami na zewnątrz. Technologia ta zwana jest zewnętrznej sfery panorama. W chwili obecnej możemy spostrzec cały satelita Ziemi zdjęcie map w Internecie, który został postrzelony przez to samo technika.

Planar-panorama: Taka technologia jest przeważnie używane do obrazów, które nie mogą być wypełnione w jednym czasie, tak jak ulice albo grupy budynków. Aparat jest tłumaczone w równej odległości wzdłuż zagadnienie, aż cały temat jest zakończony. Następnie kawałki są syntetyzowane za zdjęcie panoramiczne, które nazywa się Planar-panorama.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.