Hotele niewielkie czy duże ?

Turysto jak odpowiedziałbyś na następujące pytania: „Jakiego typu hotel wybrałbyś jako miejsce odpoczynku dla Ciebie, Twoich bliskich lub znajomych gdybyś wybierał się w podróż wakacyjną lub urlop? Obiekt mały, średni czy duży? Co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne przy podejmowaniu decyzji o wyborze miejsca noclegowego? Standard? Lokalizacja obiektu Koszty? Dostępność informacji i łatwość rezerwacji? A może coś zupełnie innego”

Jeżeli jesteś managerem hotelu, to sprawdź systemem do rezerwacji pokoi hotelowych

Każdy człowiek posiada prawo wolnego wyboru swojego idealnego, a bynajmniej spełniającego osobiste preferencje, obiektu noclegowego. Niezależnie od tego czy jest to obiekt mały, średni czy duży. Bez względu na to jak jak odpowiedziałeś na powyżej zadane pytania, faktem niezaprzeczalnym jest to, że nikt nie może narzucić Ci swoich preferencji, ani podjąć decyzję za Ciebie (jeśli oczywiście nie jesteś dzieckiem). Zresztą wyobraź sobie swoją reakcję gdyby ktoś spróbował zrobić coś takiego… Spojrzyjmy dokładnej na to co może się stać w momencie gdy zamiast zdecydować się na obiekt należący do rozbudowanej sieci hotelowej decydujesz się na hotel średni a nawet mały.

Zdarza się, nie raz, że jest to dobre rozwiązanie, ponieważ można poczuć się naprawdę wyjątkowo – indywidualne podejście do Twoich potrzeb jest zazwyczaj gwarantowane, jeśli wybierasz mniejsze obiekty noclegowe. Właściciel obiektu noclegowego np. pensjonatu znający Cię, mogący ustalić godziny posiłków biorąc pod uwagę Twój plan dnia, wydłużyć dobę hotelową a jeśli jesteś stałym klientem, nawet znacznie obniżyć cenę noclegu dla Ciebie lub Twoich znajomych,
którzy przybyli do tego samego obiektu dzięki Tobie. Są to pozytywne cechy znajdujące się w zakresie niepisanej oferty małych i średnich obiektów noclegowych.

Czemu użyte zostało stwierdzenie: „niepisana oferta”? Przypuśćmy, że szukasz owego hotelu poprzez Internet. Znalazłeś listę hoteli w konkretnej miejscowości, ale niestety hotelik ten nie posiada własnej strony, nie wspominając o systemie pozwalającym na rezerwacje online. I co się wtedy dzieje? Jeśli jesteś naprawdę zależy Ci na tym hotelu zazwyczaj jedyna możliwością jest kontakt telefoniczny. Jeśli podano e – mail, to oczywisty jest fakt, że na odpowiedź z pewnością będziesz musiał poczekać… Nie wiadomo jak długo… Podejmujesz decyzję i dzwonisz. Po pierwszym telefonie otrzymujesz informacje jakie są aktualne ceny oraz czy w terminie Twojego urlopu są wolne miejsca. Uzyskujesz jakieś ważne dla Ciebie informacje i… Bardzo możliwe oznajmiasz, że potrzebujesz się jeszcze zastanowić. Dodatkowo gdybyś zechciał otrzymać informacje dotyczące innych małych lub średnich hoteli musiałbyś wykonać kilka kolejnych telefonów, które w rezultacie dają Ci tylko podstawowe informacje. Bez względu na to czy tego chcesz czy nie, gdy wybierzesz już obiekt noclegowy, w którym zdecydujesz się gościć w trakcie wakacji będziesz zobligowany do tego by zadzwonić jeszcze raz i powiedzieć, że się zdecydowałeś decyzję i chcesz zarezerwować pokój.

Kolejnym krokiem jest zapłacenie zaliczki, otrzymanie potwierdzenia wpłaty itd. Ten proces wymaga od Ciebie ogromnego wysiłku i często trwa kilka dni, bo bez innowacyjnego systemu rezerwacyjnego wszystko idzie w „ślimaczym tempie” a na dodatek to Ty płacisz za każde połączenie… Jednym z rozwiązań problemu jest promocja hotelu media.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.