Moda na zdrowie

Jeśli jesteście młodymi, aktywnymi zawodowo ludźmi, bez wątpienia w pracy spędzacie spora cześć dnia, a w bardzo wielu przypadkach również wieczory. Kariera zawodowa jest dla Was ważna i skupiacie na niej niemal całą własną uwagę i energię. Warto jednakże pomyśleć również o swoim zdrowiu, czyli ogólnej kondycji psychofizycznej. Sama w ostatnim czasie postanowiłam pogodzić aktywne życie zawodowe z dobrym samopoczuciem psychicznym i fizycznym, czy udało mi się?! Myślę, że idzie mi zupełnie nieźle. Jeśli chcecie się czuć o niebo lepiej niż właśnie teraz, mam dla Was sprawdzoną na własnej skórze, propozycję.

Myślicie, że niemożliwym jest spełniać się w pracy, dawać tam z siebie wszystko, a do tego jeszcze utrzymywać znakomita kondycję i samopoczucie?! Na początku także tak myślałam, ale w końcu stwierdziłam, że pomimo tego, że praca pochłania spora część mojego czasu, to mam szansę pogodzić aktywność zawodową z dbałością o siebie samą i być nie tylko super pracownikiem, ale też po prostu zdrowym człowiekiem.

Ze 100% pewnością warto przykładać większą wagę do swojej diety. Osobiście zwracam dużo większą uwagę na to czym się posilam – jakie zjadam posiłki i co do nich piję, Wam radzę to samo. Jak mówi popularne powiedzenie “jesteś tym, co jesz” dlatego też warto pomyśleć co serwujemy sobie na talerzu. W moim przypadku czas spędzony w pracy, nie pozwala mi samej przygotowywać jedzenia, wizja domowych obiadków staje się więc, niestety, powoli mglistym marzeniem. Jeśli chcecie zrealizować swój intencja “bycia w formie” musicie zorganizować się w taki sposób, aby mieć siły na pracę zawodową i jednocześnie nie rezygnować z dbania o siebie, dlatego nawet w trakcie pracy przy komputerze, miejcie pod ręką ziarno słonecznika lub pestki dyni. Ale to nie wszystko.Z pomocą przychodzą też, lokalne restauracje. Ponieważ pracuję w centrum dużego miasta, mam kilka sposobów spróbować kuchni świata z wielu miejsc. Wam także radzę, zamiast zapychania się śmieciowym jedzeniem, wybrać zdrowe posiłki z dobrych restauracji. Pamiętajmy, że odpowiednia dieta pomaga w utrzymaniu sił witalnych na odpowiednim poziomie, warto zatem nie oszczędzać na tym co jemy. Zatem chociaż stołujemy się na mieście i jest to raczej Katowice pizzeria z bogatym barem sałatkowym niż obiadek u mamy, to starajmy się jeść zdrowo i smacznie. Pewnie wiele aktywnych zawodowo ludzi, ma podobną sytuację do mojej, czyli wiele godzin w pracy, a co za tym idzie – brak sposobów samodzielnego przyrządzania jedzenia. Można sobie jednakże i z tym poradzić. Będąc w pracy, jeżeli tylko macie taką możliwość, wybierajcie restauracje, które dadzą Wam szansę zjeść pożywny, zdrowy i do tego smaczny posiłek. O ile istotne jest dla Was zdrowie, zwracajcie większą uwagę na to co jecie i picie. Kiedy jesteście w innym mieście, na wyjeździe wypoczynkowym lub zwyczajnie na warsztacie z pracy, szukajcie czegoś stosownego on-line. To najprostsza droga, żeby wyselekcjonować odpowiednie miejsce na posiłki. Ja wrzucam hasła w rodzaju Szczecin restauracja – wyszukuję ciekawe miejsca, gdzie chętnie później coś przekąszę i będzie to dodatkowo odpowiadać moim wymaganiom kulinarno-zdrowotnym. Po szybkim rekonesansie w sieci wiem, gdzie iść i co zjeść , a dodatkowo jakie restauracje mam do wyboru w danym mieście. A jak już się tak zdrowo najem, mam więcej sił do funkcjonowania w pracy.

Wiem, że jest wiele osób podobnych do mnie. Chcemy sprostać wymaganiom współczesnego świata w byciu, najlepszym pracownikiem, najlepszą matką, żoną… mężem i do tego świetnie wyglądać i świetnie się czuć. Dziś posiadamy kilka możliwości i możemy wybierać w “pomocach”, które ułatwiają realizację zdrowotnych dążenia. Korzystajmy z nich, a będziemy odnosili większe sukcesy zarówno w pracy, jak i poza nią.

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.