pozycjonowanie lokalne

Google w wielu miejscach zaznacza jak ważne jest dla firmy precyzyjne wyniki odszukiwania o zasięgu lokalnym, co odzwierciedla np. preferowanie w Google Adwords reklam skierowanych jedynie dla danego obszaru. Im węziej skierowana kampania tym jest ona istotniejsza dla Google pod kątem odszukiwania w danym danym obszarze. Preferowane są reklamy skierowane na województwo mazowieckie jeżeli już wyszukiwanie w Google tyczy się danego gruntu np. `Apteki Opole´.

Bardzo istotnym narzędziem dla wyszukiwania lokalnego jest usługa Google Maps, gdzie w łatwy sposób można wyszukać na mapie atrakcyjne nas spółki. coraz większa ilość osób korzysta z usługi Google Maps w celu wyszukania pubudzających ciekawość ich miejsc czy firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek). Ostatnio Google skorzystał z między innymi z bazy firm/działalności jednoosobowych/przedsiębiorstw “Panoramy firm/spółek/korporacji” żeby nanieść je na osobiste mapy. Poniżej możemy zobaczyć przykład dla frazy `Mało kosztowne apteki opole´.

Optymalizację SEO czyli Pozycjonowanie Lokalne w Google Maps – przyklad

Jednakże jak znajdowanie na Google Maps posiada się do pozycjonowania stron w Google?

Jak wiadomo Google integruje wynajdowanie na stronie Google.pl, ze swoimi innymi usługami takimi jak Youtube czy Google Maps. Wyniki odszukiwania w Google.pl od niedawna uwzględniają również treści z YouTube i Google Maps pasujące do zapytania w wyszukwarce i konkurują z wynikami organicznymi Google. W ten metodę na informacje frazy, można odnaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania nie posiadając wręcz strony a przykładowo. wyłącznie zamieszczony na Youtube film odpowiadający wyszukiwanej frazie.

Bez wysiłku i całkowitego zaangażowania w auto organiczne można odkryć się na pierwszych miejscach w najbardziej istotnej wyszukiwarce na świecie.

Przykładem ma możliwość tu być znowu lecznica dla zwierząt. Poszukując lecznicy dla zwierząt w Bydgoszczy, wchodzimy na stronę wyszukiwarki i wpisujemy przykładowo. frazę `lecznica dla zwierząt warszawa´. Google dzięki uściśleniu przeszukiwania przy pomocy wyrazu `Bydgoszcz´ wyświetla w pierwszej kolejności wyniki wyszukiwania dla lecznic znajdujących się w Warszawie i okolicach. Ponieważ Google Maps jest uosobieniem odszukiwania lokalnego i jest zintegrowane z wyszukiwarką Google, wyniki odnajdywania organicznego wyglądają następująco:

Spółki lokalne w Google

jedynie dzięki temu, że Google Maps zarejestrowało z bazy Panoramy firm/spółek/korporacji lecznice mieszczące się w Łodzi, ich właściciele bez wysiłków i kosztów związanych z optymalizacją SEO znaleźli się na pierwszym miejscu w Google i do tego z elementem graficznym, ewidentnie przyciągającym uwagę i zachęcającym do kliknięcia.

Dla firm/działalności jednoosobowych/przedsiębiorstw działających lokalnie jak małe zakłady, lokale mieszkalne usługowe, gabinety itd, Google Maps jest więc nieprawdopodobnie efektywnym narzędziem promocyjnym.

Jeśli nie ma nas w katalogu Google Maps, możemy się zarejestrować i dodać sami do bazy firm/spółek/korporacji loklanych Google Maps. żeby to zrobić powinno się zarejestrować się w Centrum korporacji lokalnych Google, gdzie możemy nie tylko dodać firmę do mapy ale też dodać na przykład. logo, filmy reklamowe, detale usługi, godziny otwarcia i wiele innych.

Proces rejestracji jest bardzo zwyczajny i intuicyjny. Po w wprowadzeniu pożądanych danych, będziemy musieli jeszcze jedynie dokonać weryfikacji wprowadzonych danych za radą kodu wysłanego pocztą lub Sms´em.

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.