przewodnik szczecin

Stolicą historyczną Pomorza Zachodniego jest Szczecin. Należy do najstarszych a także największych miast w Polsce. Przewodnik po Szczecinie zaznajomi nas z historią i pokaże najciekawsze miejsca w mieście.
Najbardziej interesujące architektonicznie obiekty znajdują się na Wałach Chrobrego. Gmachy, które tam postawiono to Muzeum Morskie a także Teatr Współczesny, zabudowę wałów uzupełniają tarasy widokowe ze schodami i rzeźbami jak również fontanna.  Centrum Szczecina cechują wielkie ronda jak również ulice a gwiaździsty układ przestrzenny jest porównywany do układu ulic w Paryżu. Prawie każdy licencjonowany przewodnik (Szczecin) opowie nam zapewne o zabytkowych, żeliwnych pompach, których pozostało w Szczecinie 30. Są pięknie zdobione a woda wypływa ze stylizowanej paszczy smoka. Dawniej pełniły rolę zapasowego źródła wody a dzisiaj są elementem zdobniczym, choćby są w pełni sprawne.
Zamek Książąt Pomorskich to pozostałość po czasach, kiedy Szczecin był siedzibą książęcą. Jest jeszcze kilka pozostałości świadczących o przeszłości miasta, Baszty oraz bogato zdobione Bramy. Właściwie każdy przewodnik w Szczecinie pokaże nam Ratusz Staromiejski z Rynkiem Siennym jak również Czerwony Ratusz, Bazylikę św. Jakuba jak również wiele Pałaców-dawnych rezydencji, teatry i Operę na Zamku.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.