reklama w wyszukiwarkach

Google w wielu miejscach zaznacza jak istotne jest dla firmy precyzyjne wyniki wynajdowania o zasięgu lokalnym, co odzwierciedla na przykład. preferowanie w Google Adwords reklam skierowanych tylko dla danego gruntu. Im węziej skierowana kampania tym jest ona istotniejsza dla Google pod kątem wyszukiwania w danym danym obszarze. Preferowane są reklamy skierowane na województwo mazowieckie o ile znajdowanie w Google tyczy się danego gruntu na przykład. `Apteki Opole´.

Najistotniejszym narzędziem dla odszukiwania lokalnego jest usługa Google Maps, gdzie w intuicyjny sposób można odkryć na mapie atrakcyjne nas korporacji. coraz większa ilość osób korzysta z usługi Google Maps w celu wyszukania interesujących ich miejsc czy firm/działalności jednoosobowych/przedsiębiorstw. Ostatnimi czasy Google skorzystał z między innymi z bazy spółek “Panoramy spółek” by nanieść je na spersonalizowane mapy. Poniżej możemy ujrzeć przykład dla frazy `Tanie apteki opole´.

SEO (ang. Search engine optimization) czyli Pozycjonowanie Lokalne w Google Maps – przyklad

Jednakże jak poszukiwanie na Google Maps posiada się do optymalizacji SEO w Google?

Jak wiadomo Google integruje poszukiwanie na stronie Google.pl, ze swoimi innymi usługami takimi jak Youtube czy Google Maps. Wyniki przeszukiwania w Google.pl od niedawna uwzględniają również informacji z YouTube i Google Maps pasujące do zapytania w wyszukwarce i konkurują z wynikami organicznymi Google. W ten metodę na informacje frazy, można wyszukać się wysoko w wynikach wyszukiwania nie posiadając dosłownie strony a przykładowo. wyłącznie zamieszczony na Youtube film odpowiadający wyszukiwanej frazie.

Bez wysiłku i całkowitego zaangażowania w pozycjonowanie organiczne można odkryć się na pierwszych miejscach w najbardziej istotnej wyszukiwarce na świecie.

Przykładem może tu być znowu lecznica dla zwierząt. Poszukując lecznicy dla zwierząt w Olsztynie, wchodzimy na stronę wyszukiwarki i wpisujemy na przykład. frazę `lecznica dla zwierząt warszawa´. Google dzięki uściśleniu wyszukiwania przy pomocy wyrazu `Bydgoszcz´ wyświetla w pierwszej kolejności wyniki wyszukiwania dla lecznic znajdujących się w Warszawie i okolicach. Ponieważ Google Maps jest uosobieniem odszukiwania lokalnego i jest zintegrowane z wyszukiwarką Google, wyniki odszukiwania organicznego wyglądają następująco:

Korporacje lokalne w Google

jedynie dzięki temu, że Google Maps zarejestrowało z bazy Panoramy firm/spółek/korporacji lecznice mieszczące się w Warszawie, ich właściciele bez wysiłków i wydatków związanych z pozycjonowaniem znaleźli się na pierwszym miejscu w Google i do tego z elementem graficznym, ewidentnie przyciągającym uwagę i zachęcającym do kliknięcia.

Dla firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek) działających lokalnie jak małe zakłady, domy usługowe, gabinety i tym podobne, Google Maps jest więc niesłychanie skutecznym narzędziem promocyjnym.

Jeżeli już nie posiada nas w katalogu Google Maps, możemy się zarejestrować i dodać sami do bazy firm/spółek/korporacji loklanych Google Maps. Aby to zrobić powinno się zarejestrować się w Centrum korporacji lokalnych Google, gdzie możemy nie tylko dodać korporację do mapy ale także dodać np. logo, filmy reklamowe, elementy usługi, godziny otwarcia i kilka innych.

Proces rejestracji jest bardzo zwykły i łatwy. Po w wprowadzeniu pożądanych danych, będziemy musieli jeszcze tylko dokonać weryfikacji wprowadzonych danych za radą programu wysłanego pocztą lub Esemes´em.

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.