Skuteczna dieta dla każdego

Sprawność fizyczna, dobre samopoczucie  i przede wszystkim zdrowie zależą od tego w jaki sposób się odżywiamy. Odpowiednio dopasowana dieta odchudzająca pozwala nie tylko utrzymać właściwą masę ciała, ale zapobiega też różnym chorobom oraz opóźnia procesy starzenia, dodaje nam energii i witalności. Ważne jest aby wśród popularnych diet wyselekcjonować taką, która okaże się dla nas najodpowiedniejsza zarówno pod względem składników jakie preferujemy, jak i porcji oraz nawyków ich jedzenia. Ważne jest aby zaczynając dietę odchudzić się bez straty na zdrowiu i dostarczyć dla organizmu wszystkie potrzebne składniki, ale w mniejszej ilości.

Kuracje odchudzające powinny być dopasowywane indywidualnie, ponieważ każdy z nas ma odmienną aktywność fizyczną, różną wagę ciała, wzrost i wiek. Te wszystkie kryteria powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu diety odchudzającej. Diety powinny być także dobrane do płci, ponieważ inna jest dieta odchudzająca dla kobiet, a inna dieta dla mężczyzn. Do tego trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, jak dana osoba żyje, by jak najkorzystniej rozłożyć posiłki dla niej. Przy wyborze diety odchudzającej istotne też jest co konkretna osoba lubi spożywać, a czego nie.

Nie zapomnijmy, że chcąc zrzucić parę kilogramów za pomocą diety odchudzającej warto uzbroić się w cierpliwość a nie oczekiwać ekspresowych efektów po paru dniach diety odchudzającej. Okres trwania diety odchudzającej uzależniony jest od tego ile niepotrzebnych kilogramów pragniemy zrzucić. Na wstępie diety odchudzającej masa ciała nie spada tak gwałtownie jak to sobie wyobrażamy, ponieważ nasz organizm obniża podstawową przemianę materii i zaczyna racjonalniej gospodarować zmniejszoną kalorycznością posiłków. Zresztą w pierwszym etapie diety odchudzającej wpierw tracona jest woda z organizmu, a nam zależy na zgubieniu określonej wielkości tkanki tłuszczowej. Bardzo ważną rzeczą jest że nie wystarczy przebywać na diecie odchudzającej, aż do osiągnięcia założonej wagi ciała, trzeba na zawsze odmienić swoje nieodpowiednie przyzwyczajenia żywieniowe.

Jeśli już sama wielokrotnie podejmowałaś się różnych diet odchudzających, a efekt jo-jo dawał o sobie znać za każdym razem to najrozsądniejszym krokiem będzie pójście do dietetyka, który przygotuje indywidualny jadłospis przystosowany do Twojego trybu życia i upodobań, a także prześledzi dotychczasowy sposób odżywiania. Po takiej ocenie otrzymasz wskazówki, które pozwolą na wykluczenie błędnych zachowań, które mają wpływ do odkładania zbędnych kilogramów.

Nowy styl życia, w którym jest czas na aktywność fizyczną i przygotowanie racjonalnych posiłków, to gwarancja, że nie wejdziemy w zasadzkę permanentnego i nieskutecznego odchudzania.

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem zalecanym przez żywieniowców jest tak zwana dieta białkowa oraz dieta 1000 kalorii, która przekazuje niezbędne składniki odżywcze, choć w zmniejszonych ilościach. Na początku nie musi to być dokładnie 1000 kcal, bo jeśli do tej pory nasz codzienny jadłospis dostarczał o wiele więcej niż nasze zapotrzebowanie, to zmienienie na tak ograniczoną dietę odchudzajaca, okaże się zbyt drastycznym rozwiązaniem. Kaloryczność powinno się zmniejszać stopniowo.

Pamiętajmy, że tylko dobrze dostosowana dieta odchudzająca przez specjalistę, ćwiczenia plus trochę cierpliwości z naszej strony przyniesie nam oczekiwane efekty.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.