Skuteczna dieta dla każdego

Kondycja, dobre samopoczucie  i przede wszystkim zdrowie zależą od tego w jaki sposób się odżywiamy. Prawidłowo dobrana dieta odchudzająca umożliwia nie tylko zachować właściwą wagę ciała, ale zapobiega też wielu chorobom oraz spowalnia procesy starzenia, dodaje nam wigoru i witalności. Ważne jest aby wśród znanych diet wyselekcjonować taką, która okaże się dla nas najlepsza zarówno pod kątem składników jakie preferujemy, jak i porcji oraz sposobu ich jedzenia. Ważne jest aby zaczynając dietę schudnąć bez uszczerbku na zdrowiu i dostarczyć dla organizmu wszystkie potrzebne składniki, ale w zmniejszonej ilości.

Diety odchudzające powinny być dopasowywane indywidualnie, ponieważ każdy z nas ma odmienną działalność fizyczną, inną masę ciała, wzrost i wiek. Te wszystkie kryteria powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu diety odchudzającej. Diety powinny być także dobrane do płci, ponieważ inna jest dieta odchudzająca dla kobiet, a inna dieta dla mężczyzn. Do tego należy dodatkowo zwrócić uwagę na to, jak dana osoba żyje, by jak najkorzystniej rozplanować posiłki dla niej. Przy wyborze diety odchudzającej istotne też jest co dana osoba lubi jeść, a czego nie.

Pamiętajmy, że chcąc zrzucić parę kilogramów za pomocą diety odchudzającej trzeba uzbroić się w wytrzymałość a nie oczekiwać błyskawicznych efektów po kilku dniach diety odchudzającej. Okres trwania diety odchudzającej relatywny jest od tego ile zbędnych kilogramów chcemy zgubić. Na wstępie diety odchudzającej waga ciała nie spada tak gwałtownie jak to sobie wyobrażamy, ponieważ nasz organizm zmniejsza podstawową przemianę materii i zaczyna racjonalniej gospodarować obniżoną kalorycznością potraw. Ponadto w początkowym stadium diety odchudzającej najpierw gubiona jest woda z organizmu, a nam zależy na pozbyciu się pewnej ilości tkanki tłuszczowej. Bardzo ważną uwagą jest że nie wystarczy przebywać na diecie odchudzającej, aż do otrzymania zamierzonej wagi ciała, trzeba na zawsze odmienić swoje nieodpowiednie przyzwyczajenia żywieniowe.

Jeśli już sama wielokrotnie podejmowałaś się wielu diet odchudzających, a efekt jo-jo dawał o sobie znać za każdym razem to najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do dietetyka, który przygotuje indywidualny jadłospis przystosowany do Twojego trybu życia i preferencji, a także prześledzi aktualny sposób żywienia. Po takiej analizie otrzymasz zalecenia, które umożliwią na wykluczenie nieprawidłowych zachowań, które mają wpływ do gromadzenia niepotrzebnych kilogramów.

Odmieniony styl życia, w którym jest czas na aktywność fizyczną i przygotowanie racjonalnych posiłków, to gwarancja, że nie wpadniemy w pułapkę permanentnego i bezskutecznego odchudzania.

Najodpowiedniejszym i najbezpieczniejszym sposobem polecanym przez dietetyków jest tak zwana dieta białkowa oraz dieta 1000 kalorii, która dostarcza wszystkie składniki odżywcze, choć w zmniejszonych ilościach. Na początku nie musi to być dokładnie 1000 kcal, bo jeśli do tej pory nasz codzienny jadłospis dostarczał o wiele więcej niż nasze wymagania, to przejście na tak ograniczoną dietę odchudzajaca, będzie zbyt gwałtownym rozwiązaniem. Kaloryczność powinno się zmniejszać sukcesywnie.

Pamiętajmy, że tylko odpowiednio dobrana dieta odchudzająca przez specjalistę, ćwiczenia plus trochę cierpliwości z naszej strony da nam zapragnione efekty.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.