Bezpłatny hosting dla firm

Hosting- udostępnianie klientom prywatnych plików poprzez dostawcę internetu .
Tak zatem, żeby móc pokazać stronę www w Internecie niezbędny nam jest hosting WWW.  Najlepiej jeśli to będzie darmowy hosting , jeszcze lepiej gdy będzie w miescie Radom czy chociażby Warszawa.
Wiele spółek proponuje hosting waszych stron ineternetowych na ich serwerze. Jednak za hosting powinno się zapłacić. Część firm z góry zakłada zapłatę za hosting, ale istnieją również korporacji które oferują darmowy hosting dla firm. Pod tym hasłem kryje się jednakże fakt jakiekolwiek współpracy z firmą. W ogromnej liczbie przypadków jest to reklama, tzn umieszczają na stronie indywidualne reklamy i tym samym zdobywa popularność i odwiedzalnośc Waszym kosztem. Łatwo tu wyliczać kilka wad i atutów usług hostingowych, niemniej jednak uważam że kategorycznie można smiało powiedzieć iż serwer www na który wykładamy pieniądze jest pewniejszy i bardziej funkcjonalny. Jest możliwość również hostować stronę na własnym serwerze (komputerze PC), gdyż nie trzeba się przejmować o ograniczony limit miejsca na portal www czy też o ilość baz danych przykładowo. Natomiast uważam że wadą są tu koszty za prąd, co kilkukrotnie więcej kosztuje dużo pieniędzy niż płatność za hosting dla firm.
Wracając do programów które umozliwiają stworzenie hostingu WWW. Jest ich kilka, funkcjonują dosyć podobnie, lecz najbardziej zwyczajnym i polecanym jest
XAMPP. Hosting ten stanowi oprogramowanie składające się przede wszystkim z serwera , bazy danych Microsoft SQL Server i interpreterów. Posiada on również FTP.

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.