Kursy żeglarskie

Wielu z nas nie posiada natomiast aspiracji żeby być kapitanem statku, a wystarczy im tylko możliwość uczestniczenia w rejsach i podziwiania pięknych krajobrazów. Z pewnością wtedy nie powinno się mieć specjalnych uprawnień. Wystarczy zdecydować się na jeden z wielu rejsów organizowanych poprzez różnorakie spółki czy biura podróży i zdać się na edukację kapitana, który będzie z nami pływał. W Polsce istnienie wiele intrygujących miejsc, które perfekcyjnie nadają się do żeglowanie.
Największe i najpiękniejsze jeziora znajdują się przede wszystkim na mazurach, niemniej jednak żeglować można także na terenie Śląska, Suwałk i Kaszub. W każdym z tych regionów znajdują się duże akweny wodne , a dodatkowo sieć kanałów, umożliwiające organizowanie rejsów rekreacyjnych. Morze Bałtyckie jest doskonałym miejscem do spróbowania żeglarstwa morskiego, które ma możliwość obejmować krótkie przybrzeżne rejsy a także wielkie wyprawy do odległych lądów i wysp. Jeśli chcemy zaś zasmakować egzotyki, warto wybrać się na rejsy, których trasa wyznaczana jest między wyspami Karaibskimi, położonymi na styku dwóch Ameryk. Żeglowanie to jednak nie tylko rejsy, zwiedzanie portów i podziwianie przyrody z punktu widzenia otwartych wód.
To też styl życia obfitujący w masowe tradycje i zasady. Istnieje nawet etykieta żeglugi, określająca zachowanie się na pokładzie, w porcie a także regulująca stosunki między członkami załogi i ich kontakty z innymi ekipami. Z żeglowaniem nierozerwalnie wiąże się tradycja śpiewania szant. Pieśni te to rytmiczne melodie z ciekawymi tekstami, których tempo posiada pomagać w trakcie wykonywania zleceń na jachcie wymagających skupienia, synchronizacji i adekwatnego rytmu. Dziś szanty to również stały szczegół żeglarskich biesiad. Wszystkie te tradycje istnieją po to, żeby żeglowaniu nadać niezwykłą i swoistą atmosferę, a też oddzielić lądowe szczury od prawdziwych wilków morskich.
Polecamy: Kursy żeglarskie

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.