Rasy kotów w Polsce

Sporo ras kotów wciąż nie jest w naszym krajudobrze znanych. Wśród ras, których nie rozpoznaje mnóstwo z nas wyróżnia się m.in. kot singapurski. Należy jednak wiedzieć, iż jest to jedna z najdrobniejszych kocich ras na świecie. Ich waga nie przekracza 3kg. Są wliczane do kotów krótkowłosych, a ich szata to kolory od kości słoniowej, poprzez beże aż do brązu. jeśli chodzi o ich charakter, to są one niezwykle łagodne, co sprawia, iż kapitalnie nadadzą się dla osób, które do tej pory nie hodowały kotów. Lubią się bawić, chcą być pieszczone, lubią zwracać na siebie uwagę ludzi oraz być w centrum zainteresowania.

 

Innymi, niezbyt rozpoznawalnymi w naszym państwie kotami są koty syberyjskie zdjęcia. Nie należy mylić ich z kotami rosyjskimi. Pomimo zbliżonego miejsca pochodzenia, są to dwie odrębne odmiany. Są one raczej duże, a ponadto należą do ras naturalnych, co znaczy, iż mogą sprawiać nieco problemów wychowawczych, ponieważ przez długi czas same kształtowały swój charakter, żyjąc raczej z dala od człowieka. Pomimo tego, zachwycają hodowców, ze względu na rewelacyjne umaszczenie, które może przyjmowaćmieć różne kolory, w tym także może mieć znaczenia, które w dużym stopniu poprawiają wygląd przedstawicieli rasy.

 

Za szczególną odmianę możemy takżę uznać jedną z najciekawszych krzyżówek, czyli kota perskiego, lecz w wersji szylkretowej. Jako, że jego futerko jest zupełnie inne niż włosy występujące u tradycyjnego persa, koty szylkretowe zdjęcia zostały uznane przez pewne jednostki felinologiczne za osobną rasę. Jednym z najważniejszych atutów tej odmiany jest nietypowe rozlokowanie włosów, dające wrażenie ,lwiej grzywy”, która pojawia się na karku i na klatce piersiowej. Ma ona formę dłuższych, widocznie odznaczających się kłębków futerka. Koty te są bardzo przyjacielskie, chętnie przebywają w mieszkaniu, lubią obecność człowieka. Należy im jednak zapewniać ruch, bo siedząc mogą się nieco znudzić, a to wpłynie na zaostrzenie ich charakteru.

Tags: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.