Rejestracja domen

Bardzo ważną rzeczą w trakcie budowania nowej strony internetowej jest jej domena internetowa. Naming – czyli dziedzina, która para się wymyślaniem dobrych nazw spółek,  domen internetowych, towarów i usług. To jest branża marketingu i finalny wyraz domeny internetowej ma wpływ na budowanie pozytywnego imażu spółki.

Przed operacją, którą jest rejestracja domen powinno się dobrze przemyśleć jej nazwę i wyźdzwięk. domeny internetowe mają być proste do zapamiętania, ażeby odbiorca po usłyszeniu jej, zapamiętał i kojarzył adres url i bez dylematu miał sposobność wejścia do niej po raz kolejny. Należy też zwrócić uwagę, na to że tanie domeny nie są kiepskiej jakości – jako przykład można przytoczyć domeny regionalne. Są zazwyczaj dużo łatwiejsze do zapamiętania, ponieważ pokazują lokalizację, należą do tanich domen , a ponadto przekazują, że ta strona www jest skierowana głównie do lokalnych odbiorców.

Rejestracja domen polega paru krokach – po pierwsze trzeba sprawdzić jej dostępność, np. w portalu atlasdomen.pl . Następnie można domenę tam wykupić i opłacić a potem przedłużyć i w taki sposób stać się szczęśliwymi posiadaczami produktu jakim są Domeny internetowe.

 

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.