Rynek nieruchomości

Deweloperzy wpadli na pomysł, aby wynajmować mieszkania, których nie udaje im się dłuższy czas sprzedać. Jest to jakieś wyjście na zastój, jaki jest obecny na rynku domu. Był on spodziewany, ponieważ skończył się czas programu  Rodzina na Swoim, a też po zaostrzeniu warunków udzielania kredytów.

Eksperci  rynku nieruchomości zauważyli zależność, iż deweloperzy szukają możliwości zysku z mieszkania, wynajmując je, z możliwością późniejszego zakupu przez potencjalnych najemców.

Analitycy ING TFI twierdzą , że wynajem mieszkań przez deweloperów jest popularny  nie tylko w Polsce, ale bardzo wielu innych krajach. Dla przedsiębiorców jest to 1 ze sposobów na ominięcie pośredników sprzedaży. Sami  klienci mogą upewnić, czy lokum się im podoba na tyle by zamieszkać tu na dłużej i kupić je.

Uważa się, że rynek mieszkań na wynajem nie rozwinie się bez zmiany prawa – przepisy chronią bardzo wielu najemców, którzy nie płacą czynszu.  Pozytywnym  przykładem są Niemcy, gdzie dużo osób nie decyduje się na zakup mieszkania, bo rynek mieszkaniowy na wynajem jest bardzo duży.

Tags: , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.