Schorzenia przed którymi nie ma ucieczki

Czerwone oko Zapalenie spojówek jest jedną z najczęściej spotykanych chorób oczu. Pacjenci cierpiący na tę dolegliwość skarżą się przeważnie na: zaczerwienienie oczu, kłucie, uczucie ciała obcego czy też “piasku” pod powiekami, pieczenie, swędzenie, światłowstręt, łzawienie oraz ciężkość i sklejanie się powiek.

Łuszczyca jest jednym z najczęstszych schorzeń skóry. Wyróżnia się dwa typy łuszczycy: młodzieńczy i dorosłych. Łuszczyca dziecięca jest częstsza u dziewcząt. Objawy łuszczycy zwykłej – zlewające się grudki tworzą blaszki łuszczycowe. Inne typy: łuszczyca głowy, łuszczyca stawowa. Łuszczyca krostkowa (psoriasis pustulosa) – symptomy – krostki wielkości 2-3 mm. Leczenie łuszczycy: fototerapia PUVA, cygnolina, retinoidy, sterydy, takalcytol. Erytrodermia łuszczycowa obejmuje całą skórę.

Jelito Rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego cechuje się biegunką o różnym nasileniu i obecnością na ścianie jelita grubego błon rzekomych. Powstaje w wyniku pojawienia się w jelicie i działania toksyn produkowanych przez Clostridium difficile, po zmianie mikroflory jelitowej w następstwie antybiotykoterapii.

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) odda 5 milionów zł unijnej dotacji z tytułu sfinansowanych, ale nie wdrożonych systemów komputerowych. CSIOZ ogłaszając przetarg nie miało praktycznie żadnej dokumentacji technicznej systemu informatycznego. Na faworyzowanej pozycji od początku stała korporacja Sygnity. CSIOZ próbowało też oszukać kontrolerów MNiSW. Wdrożenie nieużywanego systemu przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Trądzik Trądzik pospolity należy do jednej z najczęściej diagnozowanych chorób dermatologicznych, dotyczy bowiem aż 15% ludzi. W okresie dojrzewania występuje w różnych odmianach klinicznych u większości młodzieży. Trądzik u dorosłych występuje sporadycznie. Oprócz łojotoku na skórze występują zaskórniki zamknięte i otwarte oraz grudki i krosty.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.