Szkoła Jazdy Jedynka Tarnowskie Góry

Ilość aut na trasach rośnie w każdym roku mimo sytuacji kryzysowej. to widać w zatłoczonych miejscowościach naszego województwa. Pełno w nich ciasnych uliczek, niejednoznacznych zakazów i nielogicznych znaków.
Ponadto powiększająca się liczba autostrad i dróg ekspresowych, zakazy jazdy dla samochodów ciężarowych w miastach oraz strefy płatnego parkowania w centrach miast nie pomagają w rozwiązaniu tego problemu. Cześć kierujących by uniknąć opłat za przejazd autostradą dokonuje wyboru drogi przez centra i tak zatłoczonych miast. Coraz częściej stoi się w zatorach drogowych lub jedzie żółwim tempem szczególnie w centrach miast. Na ten stan rzeczy składa się kilka czynników.
Trudna sytuacja gospodarcza, zamykanie zakładów, zwolnienia wymuszają na ludziach dzienne wyjazdy do pracy średnio do 50 kilometrów. Specjalna strefa ekonomiczna umiejscowiona w okolicy Gliwic jest atrakcyjna dla pracowników z takich miejscowości jak Tarnowskie Góry, Bytom czy Zabrze. Komunikacja publiczna raczej skłania się ku redukcjom połączeń zarówno kolejowych jak i autobusowych. Plany jazdy zwykle nie uwzględniają wymagań podróżujących. Linie autobusowe są zatłoczone, zimą jest w nich lodowato, a latem niewyobrażalnie gorąco. Poszczególne linie nie są ze sobą wzajemnie skomunikowane, a pasażerowie oczekują nawet po pół godziny na przesiadkę. W tym czasie można by się było dostać z Tarnowskich Gór do Zabrza. Koleje Państwowe redukują połączenia tłumacząc się modernizacją i brakiem taboru. Ta droga powoduje u ludzi chęć do własnych dojazdów do pracy mimo wysokich utrzymania samochodu.
Coraz więcej kobiet zajmujących się domem nie wyobraża sobie życia bez własnego środka transportu. Codzienne wyprawy do supermarketu, wożenie pociech do szkoły czy przedszkola zwykle położonego na drugim końcu miasta wymuszają poruszanie się autem. Salony sprzedaży samochodów oferuję obniżki i promocje. Ci których na to stać często kupują nowe samochody a te, którymi się poruszają zostawiają dla małżonka. Powyższe skutkuje tym że wraz ze wzrastającą średnią liczbą aut w gospodarstwach domowym ubywa miejsc postojowych. Pozostawienie auta wieczorem na jakimś większym osiedlu w Zabrzu czy Bytomiu jest problematyczne. Samochody parkują gdzie się da, nie tylko na wyznaczonych do tego miejscach, ale również na ulicy, trawniku czy chodniku wielokrotnie ograniczając widoczność i zagrażając bezpieczeństwu.
Wiele firm poszukując pracowników, jako jeden z warunków stawia posiadanie uprawnień do prowadzenia pojazdów. O dziwo nie tylko na stanowiskach, w których takie uprawnienia są faktycznie potrzebne, ale również coraz częściej osoby zatrudnione w księgowości czy na linii produkcyjnej muszą posiadać prawo jazdy kategorii B. By nie utknąć w korkach coraz więcej ludzi, głównie młodych decyduje się na zakup motocykla. Co prawda to pojazd sezonowy, ale dla niektórych posiadaczy kategorii A ułatwia poruszanie się po mieście. Często obserwuje się motocyklistów lawirujących pomiędzy samochodami, które utknęły w zatorze.
To miłe miasto i Nauka jazdy Tarnowskie Góry jest położone blisko powiatów Zabrze, Bytom, Radzionków, Piekary Śląskie. Zwłaszcza tam odbywa się wiele kursów na prawo jazdy. szkoła jazdy Jedynka została ulokowana właśnie w Tarnowskie Góry przy ulicy Zofii Nałkowskiej 1.
Taki stan rzeczy sprzyja rozwojowi szkół jazdy. Aut nauki jazdy również jest coraz więcej na drogach naszego regionu. Za kółkiem „Elek” są nie tylko młodzi kierowcy, ale również ludzie w wieku średnim a nawet osoby starsze, na których presja czasów wymusiła zdobycie uprawnień bądź zasilone w pełni konto punktowe zmusiło do ponownego podejścia do egzaminu. W realiach ciągle zmieniających się przepisach o ruchu drogowym i zmianach zasad egzaminu wskazane jest odbycie kilku jazd z doświadczonym instruktorem.
Co jakiś czas w telewizji publikowane są newsy o zmianach zasad egzaminu. Mają one poprawić przygotowanie zdającego na kierowcę do późniejszego poruszania się po drodze. Takie informacje powodują przyrost ilości kursantów w szkołach jazdy.
Wiele osób uważa ze samochody nauki jazdy to zmora na naszych drogach. Jeżdżą wolno, wykonują dziwne ruchy. Nie jest to prawdą. Jazda kursanta na drodze w dużej mierze zależy od instruktora. Jeżeli kandydat na kierowcę zaczyna wykonywać dziwne manewry lub utrudniać ruch każdy szkolący powinien od razu skorygować kursanta by nie powodować zagrożenia na drodze.
Sam zdany egzamin nie gwarantuje nam, że jesteśmy dobrymi kierowcami. Trzeba być ostrożnym i mieć umiejętności. Oczywiście liczy się też doświadczenie. Przezorność jest cechą każdego z nas, to, czy z niej korzystamy, czy nie zależy od nas samych. Umiejętności zdobędziesz w OSK, wybór jest kluczowy dla dalszego przebiegu zdarzeń. A wprawa… Na to potrzeba tysięcy przejechanych kilometrów i tego nie da się zmienić.
W kwestii egzaminu to na egzaminie ważne jest metoda relaksu, musisz zapanować nad nerwami, dać odpór egzaminującemu. Twój stosunek do auta, osoby egzaminującej i całego procesu egzaminacyjnego powinien być jak najbardziej zdystansowany. Liczy się luz.
W pierwszej kolejności test pisemny. Zaraz potem plac manewrowy, Na szczęście od jakiegoś czasu, nie masz obowiązku już robić wszystkich pozycji, został tylko łuk i ruszanie z ręcznego. Teraz miasto: manewry miejskie.
Tak aby utrudnić życie zdającym ustanowiono przepisy odnośnie egzaminowania osób starających się o wyżej wymienione dokumenty:
1.Dzwon.
2.Omijanie samochodu, który jechał w tym samym kierunku, ale zatrzymał się żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu.
Kończą egzamin w sposób niechciany przez nas.
A ty kierowco pamiętaj! Kiedy wyruszysz na drogę w swoim samochodzie miej w pamięci to czego dowiedziałeś się na kursie nauki jazdy. To że trzeba być uprzejmym dla pieszych i to, że trzeba uważać na niechronionych współuczestników ruchu. Będą nimi zarówno piesi jak i rowerzyści, nie zapominamy oczywiście o motocyklistach i motorowerzystach. Oni wszyscy są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo utraty zdrowia w spotkaniu z rozpędzonym autem. Zwracajmy na nich uwagę.

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.