Tworzenie biżuterii.

Aby stworzyć swój własny warsztat jubilerski, potrzebne nam przede wszystkim odpowiednie półfabrykaty. W dobie internetu na szczęście możemy zdalnie zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne nam półprodukty zdalnie, w kilka minut i zaledwie kilkoma kliknięciami. Posiadając już półprodukt wystarczy poświęcić odrobinę czasu. Inspirację do stworzenia pięknej biżuterii warto natomiast czerpać z natury, gdyż wiele ciekawych wzorów występuje tuż za oknem, czekają jedynie na skopiowanie.

Odpowiednio dobrane kolorystycznie i wzorem sznurki mogą być ozdobą samą w sobie. Z kilku splecionych razem linek można zrobić na przykład ładną bransoletkę lub naszyjnik na modny etniczny styl. Taka ozdoba, nie dość, że będzie bardzo tania, to do tego będzie z pewnością niepowtarzalna – chyba, że zrobimy taką samą dla przyjaciółki.

Ciekawym minerałem, kamieniem ozdobnym który służy do wyrobu biżuterii, jest onyx. Jest to cenna odmiana rodzaju krzemionki, z równomiernie rozłożonymi prążkami – jasnymi i czarnymi. Dzięki temu onyx posiada bardzo ciekawe ubarwienie i kolorystykę, a co za tym idzie – przykuwa momentalnie wzrok i wywołuje komplementy od wszystkich podziwiających.

Stworzenie ładnego naszyjnika nie nastręcza żadnych problemów – całość zawiera się w odpowiednim pozyskaniu materiału, jak ozdoby i koraliki, oraz naszym guście i wyczuciu estetyki – aby odpowiednio dobrać je kształtem i kolorystyką. Jeśli tworzymy dużo naszyjników, albo często gubimy nasze koraliki, warto kupować ich większe ilości na raz – na przykład wpisując w google “koraliki hurt” i szukać internetowej hurtowni, która zaoferuje nam najniższe ceny.

Często niedocenianym elementem biżuterii, zawsze będącym w cieniu ozdobnych kamieni czy korali, są rzemienie – a przecież to one stanowią podstawę istnienia wszelkich naszyjników. Rzemień bez korali można nosić, natomiast korali bez rzemienia – już nie. Dlatego wbrew pozorom wybór trafnego kolorystycznie rzemyka, na który nawleczemy ozdoby, jest bardzo ważny.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.