Chirurgia plastyczna – operacje biustu

Chirurgia plastyczna jest dziedziną która zajmuje się defektami ciała odczuwanymi i rzeczywistymi. Chirurgia plastyczna polanica zdrój jest poddziedziną chirurgii. Pierwsze zabiegi chirurgii plastycznej znane były dawno temu około pierwszego wieku naszej ery. Może nie były one w 100% udane jednak każde doświadczenie dało możliwość rozwoju tej dziedziny chirurgii.

Operacja brzucha jest to złożony zabieg chirurgiczny który wykonywany jest tylko w narkozie. Zabieg ten wymaga odpowiedniego przygotowania przed operacją i około 3-5 dni pobytu w klinice po operacji. Polega on na odtworzeniu pozycji mięśnia prostego brzucha wraz z jego przednią pochewka i wycięciu tkanki skórno – tłuszczowej leżącej poniżej pępka.

Operacja nosa – celem takiej operacji jest poprawa wyglądu, proporcji nosa, uwydatnienie rysów twarzy. Każdego roku korekta nosa zainteresowanych jest około pół miliona osób które chcą zmienić swój wygląd. Oprócz wymienionych zabiegów kliniki oferują także operacje powiek, operacje uszu, operacje plastyczne, powiększanie biustu, korekta warg sromowych.

Powiększanie biustu jest to zabieg którego celem jest powiększanie piersi lub ich równoczesne powiększenie i podniesienie. Operacje biustu wykonuje się poprzez wszczepienie implantów piersiowych. Poprawiają one ich wygląd i/lub piersi są powiększone.

Implanty umieszcza się pod gruczołem piersiowym lub mięśniem tak aby możliwa była prawidłowa praca gruczołów mlekowych podczas ciąży. Wszczepianie wykonywane jest za pomocą dwóch cięć na dosłownie kilka centymetrów. Operacja ta jest w 100% bezpieczna i oprócz kilku powikłań pooperacyjnych raczej nie ma żadnych nieprzyjemności.

Jeśli chodzi o korekcje uszu zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu, cięcia znajda się w niewidocznym miejscu z tyłu ucha. Operacja w założeniu ma wymodelowanie chrząstek ucha aby ucho naturalnie przylegało do głowy. Po udanej operacji pacjent nie będzie już musiał martwić się o odstające uszy do końca życia.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.