Najistotniejsze miejsce w mieszkaniu – salon

Zasłony do salonu – to na nie Twoi goście najbardziej zwracają wzrok.

W każdym domu jest pomieszczenie, gdzie zapraszamy wszystkich znajomych oraz sami z domownikami spędzamy sporo czasu, zazwyczaj takim pokojem jest salon. W związku z tym warto poważnie przemyśleć urządzenie tego wnętrza. Wszystkie detale powinny stosownie do siebie pasować, tak by każdy był oczarowany naszym salonem. Każdy fragment musi być zaplanowany: meble, akcesoria, zasłony do salonu. O tych wymienionych na końcu powinno się powiedzieć parę słów, bo są znaczącym punktem, na który każdy gość zwraca uwagę. Muszą być one stosownie dobrane do dekoracji pozostałości wnętrza. Do nastrojowego salonu nadawać się będą zasłony do salonu zrobione z cięższych tkanin, natomiast do salonu w słonecznych odcieniach i współczesnej aranżacji odpowiadać będą delikatne, subtelne firany do salonu.
Powinno się o tym pamiętać, gdyż niedopasowane zasłony fatalnie będą się prezentować w oczach naszych gości. Dodatkowym ważnym szczegółem jest długość zasłon – powinna ona sięgać do podłogi, lecz zależnie od modelu zasłon do salonu są różne możliwości – ciężkie zasłony zazwyczaj spływają kilka centymetrów na podłogę, natomiast lekkie kończą się parę cm nad podłogą, co także sprawia, że wyglądają zwiewnie.

Zasłony do salonu nie mogą być wybrane bez wcześniejszego przemyślenia, bo na okno goście przeważnie kierują uwagę od razu po wejściu do salonu. 

Tags: ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.