Rozpieszczone bramy garażowe na każdą kieszeń

Garaż jest nieodłącznym detalem niemal wszelkiego gmachu jednorodzinnego. Doniosłą jego frakcja tworzy brama, która powinna realizować niebosiężne zapotrzebowanie użyteczne: być funkcjonalna w dziennej obsłudze, solidnie konstruowana, żeby zabezpieczać przed włamaniem i zachowywać przed mrozem, a także estetyczna, bo często tworzy fragment fasady gmachu.

Są to bramy garażowe tradycyjne, których skrzydła montowane są na zawiasach. Rozwierają się i ryglują podobnie jak drzwi dwuskrzydłowe. Dzisiaj używane są rzadziej, ze aspektu na kilkanaście niedogodności: podczas przyjazdu do garażu wiatr może wywołać przymocowanie skrzydeł; nie są wyposażone w napęd elektronowy; przykre potrafią być również zimą – podjazd do garażu trzeba odśnieżać, aby śnieg nie blokował drzwi stalowe są również łatwiejsze do sforsowania przez złodziei.
Równinę tego rodzaju bramy uchylne tworzy jedno skrzydło, które dzięki ustrojowi sprężyn (często trzykrotnych) po obu jej witrynach, a także prowadnic, a także mechanizmowi dźwigniowemu z tulejkami z tworzywa sztucznego, po odchyleniu wędruje magistralami na rolkach ku sterty i wypożycza się pod stropem garażu. Walców zdołają być unicestwione trudno ścieralnym tworzywem nienaturalnym, co gwarantuje drobną i skromną pracę całkowitego mechanizmu. Na krańcu bruzd znajdzie się wariant zderzaka, także z tworzywa, amortyzującego łoskot w końcowej fazie otwarcia.
Stosowne wyważenie bramy uchylne oraz asortyment sprężyn powodują, że jej obsługa jest bardzo jednokrotna – wystarczy lekki czyn, ażeby brama rozwarła się lub przymocowała sama. Minimalny odstęp między kręgami sprężyn usuwa przytrzaśnięcie palców. Rama skrzydła bramy garażowe a także prowadnice zrobione są najczęściej z ocynkowanych kształtowników stalowych. Rama wyposażona jest ponadto w kątownik progowy (na proszenie – ze wytrwali nierdzewnej) strzegący garaż przed zacinającym deszczem, kurzem czy liśćmi, jednakże w razie prośby, jeśli np. podłoga garażowa ma próg, można go prosto rozebrać.

Znakomici fabrykanci bram garażowych gruntownie wymazują w biegu pracy obróbkę termiczną, czyli spawanie lub zgrzewanie blachy. Zabezpiecza to przed wynikaniach przyszłych ognisk korozji.

Tags: , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.