Skuteczna dieta dla każdego

Sprawność fizyczna, wspaniałe samopoczucie  i przede wszystkim zdrowie zależą od tego w jaki sposób się odżywiamy. Odpowiednio dopasowana dieta odchudzająca pozwala nie tylko zachować prawidłową masę ciała, ale zapobiega też różnym chorobom oraz spowalnia procesy starzenia, dodaje nam energii i witalności. Ważne jest aby wśród znanych diet wybrać taką, która będzie dla nas najlepsza zarówno pod kątem produktów jakie lubimy, jak i ilości oraz sposobu ich jedzenia. Istotne jest aby przechodząc na dietę odchudzić się bez uszczerbku na zdrowiu i dostarczyć dla organizmu wszystkie potrzebne składniki, ale w mniejszej ilości.

Diety odchudzające powinny być dobierane indywidualnie, dlatego że każdy z nas ma inną aktywność fizyczną, inną wagę ciała, wzrost i wiek. Te wszystkie kryteria powinny być brane pod uwagę przy planowaniu diety odchudzającej. Diety powinny być także dostosowane do płci, ponieważ inna jest dieta odchudzająca dla kobiet, a odmienna dieta dla mężczyzn. Do tego trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na to, jak określona osoba żyje, by jak najkorzystniej rozplanować posiłki dla niej. Przy wyborze diety odchudzającej istotne też jest co dana osoba preferuje jeść, a czego nie.

Nie zapomnijmy, że chcąc zrzucić kilka kilogramów za pomocą diety odchudzającej warto uzbroić się w cierpliwość a nie oczekiwać błyskawicznych efektów po kilku dniach diety odchudzającej. Czas trwania diety odchudzającej relatywny jest od tego ile niepotrzebnych kilogramów chcemy zgubić. Na początku diety odchudzającej waga ciała nie spada tak gwałtownie jak to sobie wymarzymy, ponieważ nasz organizm zmniejsza podstawową przemianę materii i rozpoczyna odpowiednio gospodarować obniżoną kalorycznością posiłków. Zresztą w początkowym etapie diety odchudzającej wpierw tracona jest woda z organizmu, a nam zależy na pozbyciu się określonej wielkości tkanki tłuszczowej. Bardzo istotną rzeczą jest że nie wystarczy przebywać na diecie odchudzającej, aż do otrzymania zamierzonej masy ciała, trzeba na stałe odmienić swoje nieodpowiednie przyzwyczajenia żywieniowe.

Jeśli już sama wielokrotnie podejmowałaś się wielu diet odchudzających, a efekt jo-jo dawał o sobie znać za każdym razem to najlepszym rozwiązaniem będzie pójście do dietetyka, który przygotuje indywidualny jadłospis dostosowany do Twojego trybu życia i upodobań, a także prześledzi aktualny sposób żywienia. Po takiej ocenie dostaniesz zalecenia, które pozwolą na wykluczenie błędnych zachowań, które mają wpływ do odkładania niepotrzebnych kilogramów.

Odmieniony styl życia, w którym jest czas na aktywność fizyczną i przygotowanie stosownych posiłków, to gwarancja, że nie wejdziemy w zasadzkę permanentnego i nieskutecznego odchudzania.

Najodpowiedniejszym i najstosowniejszym sposobem zalecanym przez żywieniowców jest tak zwana dieta białkowa oraz dieta 1000 kalorii, która przekazuje wszystkie składniki odżywcze, choć w zmniejszonych ilościach. Najpierw nie musi to być dokładnie 1000 kcal, bo jeśli do tej pory nasz typowy jadłospis dostarczał o wiele więcej niż nasze wymagania, to zmienienie na tak ograniczoną dietę odchudzajaca, będzie zbyt drastycznym rozwiązaniem. Kaloryczność powinno się zmniejszać sukcesywnie.

Nie zapomnijmy, że tylko dobrze dostosowana dieta odchudzająca przez specjalistę, ćwiczenia plus trochę cierpliwości z naszej strony da nam oczekiwane efekty.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.