Uzdrowisko z tradycjami

Za górami za lasami była sobie miasto i gmina uzdrowiskowa zwana Duszniki Zdrój. Mieści się ona w województwie dolnośląskim – powiat Kłodzki. Miejscowość położona jest w Dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej którą oddzielają Góry Orlickie od Gór Bystrzyckich. Miejscowość ta od lat znana jest ze swoich walorów turystycznych i uzdrowiskowych.

Dworek Chopina duszniki zdrój znajduję się w zdroju, co roku odbywa się w nim Międzynarodowy Festiwal Chopinowski, który ściąga do dusznik zdr rzesze ludzi. Melomani przybywają w tym czasie z całego świata aby móc posłuchać wspaniałych pianistów którzy rywalizują ze sobą.

Okolice Dusznik zdrój oferują turystom niesamowicie długie trasy rowerowe, brak wzmożonego ruchu samochodów daje możliwości do skutecznego wypoczynku i aktywnego spędzania czasu z przyrodą. Strefa A uzdrowiskowa daje gwarancje wypoczynku. Wśród atrakcji na liście gmina duszniki znajdują się także zabytki, między innymi renesansowy rynek, kościół parafialny, kościół polskokatolicki, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, klasztor franciszkański, dawna kaplica świętej trójcy, teatr zdrojowy.

Duszniki zdrój uzdrowisko, posiada od miesiąca swój własny basen, na który mieszkańcy czekali wieki. Nie jest to wielki basen ale kawałek oczka wodnego z mokrą wodą się znajdzie więc nie ma co narzekać. Duszniki kojarzone są na arenie międzynarodowej jako aglomeracja miejska Fryderyka Chopina.

Miejscowość ta do pewnego czasu była siedzibą władz gminy Duszniki-Zdrój. W dawnych czasach miasto to należało administracyjnie do województwa wałbrzyskiego. Duszniki Zdrój atrakcje, o atrakcjach można by tu wiele mówić ale słowa niczego nie wyjaśnią, to po prostu trzeba zobaczyć i doświadczyć sam.

Duszniki-zdrój są także miejscowością turystyczna, niedaleko dusznik znajduje się zieleniec który oprócz stoków narciarskich z wyciągami jest w stanie przyjąć mnóstwo turystów także w okresie letnim. Zieleniec jak i okolice posiadają wspaniałe trasy którymi można przejść setki kilometrów na łonie natury.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.