Gdzie udać się w razie awarii komputera?

W toku wielu lat doświadczeń sporo firm stwierdziło, że samodzielne wykonywanie niektórych usług nie opłaca się, te firmy zaczęły zlecać tzw. firmom podwykonawczym te prace. Tak właśnie powstał outsorcing. Outsorcing w zakresie napraw komputerów, to zlecanie firmom zewnętrznym usuwania powstałych usterek, zamiast samodzielnego kłopotania się z ich naprawą. Jeśli chodzi o outsorcing IT Warszawa jest miejscem, gdzie można znaleźć najlepsze firmy zajmujące się właśnie tą gałęzią pracy.

Inaczej wygląda kwestia naprawy komputera stacjonarnego a inaczej naprawa laptopów. Reperując komputer stacjonarny zazwyczaj wystarczy wymienić kilka części żeby z powrotem działał (np. płytę główną, kartę graficzną, DVD-ROM). Sytuacja z laptopami wygląda nieco inaczej. Zazwyczaj naprawa laptopa wymaga wysłania go do autoryzowanego serwisu, szczególnie, gdy jest na gwarancji. Okres oczekiwania na naprawę wynosi zazwyczaj ok. 2-3 tygodni.

Każda naprawa komputera niesie ze sobą jakieś koszta. Podejmując decyzję o wyborze firmy zajmującej się naprawą komputerów warto w pierwszej kolejności zapytać o cennik usług komputerowych, który to pozwoli nam zorientować się w kosztach danej naprawy. Im bardziej szczegółowy cennik, tym lepiej będziemy mogli oszacować koszty ewentualnej naprawy.

W sytuacji, w której pilnie potrzebujemy komputera, a uległ on awarii warto odnaleźć pogotowie komputerowe, które szybko i fachowo dokona naprawy zaistniałych usterek. Pozwoli nam to szybko wrócić do czekającej nas ważnej pracy. Większość firm zajmujących się naprawą komputerów dojeżdża do klienta i na miejscu próbuje rozwiązać problem. Dopiero, gdy okazuje się, że naprawa na miejscu jest niemożliwa, komputer zostaje przekazany do serwisu, gdzie czeka go naprawa.

Komputer, tak jak każde urządzenie czasem ulega awarii. Część z nas w takiej sytuacji decyduje się na naprawę we własnym zakresie, pozostali postanawiają znaleźć jakiś serwis komputerów. Niektóre proste naprawy, takie jak: reinstalacja systemu, czy też usunięcie wirusów, przeważnie leżą w zakresie umiejętności przeciętnego użytkownika komputerów. Te trudniejsze naprawy powinno się jednak zostawić fachowcom, biegłym w tym fachu.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.