Jaką wybrać kartę graficzną?

Selekcja należytej karty graficznej może być znaczącym wyzwaniem szczególnie dla zaawansowanych użytkowników komputera. Na rynku jest masa kart graficznych i żadna z nich nie spełnia oczekiwań każdego człowieka. Ten post podpowie choć trochę, na co warto zwrócić uwagę.

Jeśli jesteśmy zapalonymi graczami, zobaczmy rankingi, w których benchmarkami sprawdza się i porównuje wydajność kart graficznych. Pamiętajmy iż kość (np. g84-600-a2) to nie cała historia! Ważne jest jeszcze, jak wytwórca gpu poskładał całokształt w całość. Innymi słowy, starannie zrobiona karta graficzna może być dwukrotnie szybsza niżeli inna z tym samym czipsetem!

– Pod warunkiem, że nie mamy zamiaru grać w najnowsze gry, gpu nie musi być naszym najistotniejszym problemem. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, czy może ona odtwarzać filmy w jakości HIGH DEFINITION. Nawet teraźniejsze CPU nie potrafią dać sobie z tym rady, mimo że nawet te nienajnowsze GPU radzą sobie z tymże gładko.

– Pod warunkiem, że nie interesuje nas wydajność karty graficznej, zwróćmy uwagę chociaż na poziom hałasu. Doskonała będzie dla nas gpu z bezwentylatorowym odprowadzaniem ciepła. Szybkie GPU mogą doprowadzić do szału entuzjastów ciszy!

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.